Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

KEMAL BEY’DEN CUMHURBAŞKANI OLUR MU?

KEMAL BEY’DEN CUMHURBAŞKANI OLUR MU?

En son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim; olmaz!

Şimdi diyeceksiniz ki, Erdoğan’dan oluyor da, Kemal Bey’den neden olmasın; ben de onu diyorum zaten, tam da bu nedenle olmaz.

Nedenlerden bir bölümünü sayayım:

1-Kemal Bey’in yalan söyleme… pardon, gerçek dışı açıklamalar yapma alışkanlığı yoktur. Devleti yönetmeye talip olanın, dün söylediği bugün söylediğini tutmamalı ki muhatabın aklı karışsın. Dünya değişti, artık doğrucu Davut tutumuyla devlet yönetilemiyor.

2-Kemal Bey’in götürme geçmişi güven vermiyor. Şundan anlıyoruz ki, yıllarca genel müdürlük yapmasına karşın hanlar, hamamlar, yatlar, katlar edinememiştir. Eloğlu İsviçre bankalarıyla haşır neşir yaşarken Kemal Bey genel müdürlüğe ceketiyle gelmiş, ceketiyle gitmiştir. Liberal ekonomi koşullarında ailesini bile zenginleştiremeyen bir adamdan 85 milyonluk bir ülkeyi yönetmesi beklenebilir mi?

3-Kemal Bey sağ taraftan oy alma düşleriyle bu güne kadar ters düşmemeye özen göstermiş olsa bile; tarikatlarla, cemaatlerle olumlu ilişkiler kurup geliştiren bir insan değildir. Devleti yönetmeye sıvanan adam, gerektiğinde papaz elbisesi bile giyebilmeli. Ne demiş atalarımız; ilimonu al, ırafa koy, ıramazan gelir, ilazım olur! Aday olacak kişi, yarın bir fetva gerekse ne yapacağını başından düşünmeli.   

4-Kemal Bey, yaşam tarzıyla da güven veren bir insan değildir. El alem gibi çocuklarını yabancı ülkelerde okutmamışsan, bir çürük raporuna güç yetiremeyip kendi öz oğlunu askerlere göndermişsen, evinde para sayma makinesi bile yoksa, hanımının kolunda taşıdığı sıradan bir çantayla (boş yere gidip de kendini yorma) Amerika’ya bile güven veremezsin.    

Fazla uzatmayalım. Siz olsanız böylesi bir adaya oy verir misiniz?

 

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI