Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 432538Toplam ziyaretçi:
  • 165Bugün kü ziyaretçiler:
  • 358Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

feyzioglumetin1

SAKARYA BAROSUNDAN ANAYASA PANELİ; “KAVGA İSTEMİYORUZ ARTIK”

Sakarya Barosu düzenlemiş olduğu “Anayasa Değişikliği” konulu panelde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum ve Psikiyatr Dr. Semih Dikkatli’yi ağırladı.

AYAKTA DİNLEDİLER

Aydın, Kırklareli, Bilecik, Bolu ve Düzce illeri Baro Başkanlarının da katıldığı panele, sivil toplum kuruluşları avukatlar ve Sakaryalılar yoğun ilgi gösterdi.
Orhan Gazi Kültür Merkezini dolduran vatandaşların bir kısmı salona sığmayarak, yaklaşık üç saat süren paneli ayakta ve koridorlarda dinlemek durumunda kaldı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

kolivakonser

polis

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 bin polis alımı yapılacağı söyledi. Özel Harekat Polisi alınacağını belirten Bakan Soylu, alım için sürecin ve hazırlıkların devam ettiğini söyledi.
Polis alımlarının hangi sınıfta yapılacağı açıklanmadı ancak POMEM’e Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri’ne (POMEM yapılması durumunda şu şartlar aranıyor;
a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
b) En az dört yıllık yüksek öğretim kurumu veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdış ındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.
c) Değerlendirme ve seçme işlemlerinin ilk günü itibarıyla, askerliğini yapmamış erkekler ile bayan adaylar için 28 yaşından, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için (30 yaşından gün almamış olmak (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınır.). HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

baskan_gezi02

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Didim Fenerbahçeliler ve Galatasaraylılar derneğini ziyaret etti. İlk olarak Fenerbahçeliler Derneğini ziyaret eden Başkan Atabay’ı dernek Başkanı Dilaver Demir ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Atabay , Galatasaraylılar derneğini de ziyaret ederek dernek başkanı Hakan Arı ile bir süre sohbet etti. Ardından kişisel hesabından ziyaret ettiği kişilerin hoş sohbetleri ve nazik ev sahipliklerinden dolayı çok teşekkür etti.

belediyefuarda2

7.Antalya Şehircilik & Teknolojileri Fuarındayız.
Kıyı Ege Belediyeler Birliği,Türkiye Belediyeler Birliği ve Akdeniz Belediyeler Birliğinin ortak projesi kapsamında gerçekleşen 7.Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarında Didim olarak yerimizi aldık.

kaimmakamgazide

İlçe Kaymakamımız Sayın İskender YÖNDEN, bugünkü gezilerine Gazi Halil OKUMUŞ ile eşini evinde ziyaret ederek başladı. Daha sonra sırası ile Fevzipaşada ikamet eden Satı EFE teyzemizi, muhtarımız Ali Osman ÇOLAK ile birlikte ziyaret eden Yönden son olarak Kıbrıs Gazisi Cevat YÜZBAŞILAR ile eşini ziyaret etti.

3

Aydın ilimizde; Didim ilçemiz dâhil olmak üzere çok sayıda ilçede iyice araştırılmadan, planlanmadan, çevre sorunu yaratıp yaratmayacağını bilmeden bir takım festivaller yapılıyor. Süreç içinde de bunların bazılarından vazgeçiliyor, bazıları da devam ediyor. Bir ölçüde Aydın ilimiz festivaller çöplüğüne dönüşüyor. İşte bu kötü örneklerden birisi de çevreye- eko sisteme büyük zarar verecek olan “Serçin Yılan Balığı Şenliği”dir. Bu şenlik: Söke ilçemizin sınırlarındaki Bafa Gölü yakınındaki Serçin Köyünde yapılacak olan 3. Serçin Yılan Balığı Şenliğidir. Bu bir şenlik değil, nesli tükenmekte olan hazin, ilginç, mucizevî ve romantik bir yaşam öyküsü olan yılan balığının neslini tüketmeye yönelik bir festivaldir.
Birinci ve ikinci festivalde 1 ton yılan balığı avlanıp; festivallere katılanlara ızgara olarak sunulmuştu. Bu yıl da; 26 Mart 2017 tarihinde yapılacak 3. Serçin Yılan Balığı Festivalinde 1 ton yılan balığı ızgara yapılarak festivale katılanlara sunulacakmış…
Bu şenliğin bir katliama dönüşmüş olduğunu düşünerek yılan balıklarının hazin, romantik ve mucizevî öyküsüne kısaca değinmek istiyorum. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

chpli-cercioglundan-mufettis-tepkisi-yeter-artik-mobbing-davasi-acarim-5389-dhaph,ub3qbRtCP0CfT6srTXdtsQ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Başkanlığında toplanan meclis, ilçedeki jeotermal kaynakların konutlarda ve turizm tesislerinde kullanımının önünü açan kararı onayladı.
Büyükşehir Belediye Meclisi kararına göre Kuşadası’nda bulunan jeotermal kaynaklar, Yap İşlet Devret modeli kullanılarak özel sektör aracılığı işletmeye açılacak.

Türkiye’de turizmin başladığı ilçe olan Kuşadası, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun başkanlığında toplanan meclisten çıkan kararla, yeni bir kalkınma fırsatı yakaladı. Meclis’in mart ayı ikinci oturumunda ilçedeki jeotermal kaynakların turizm tesislerinde ve konutlarda hem ısınma, hem de termal turizm alanında kullanımının sağlanması için Yap İşlet Devret Modeliyle yaptırılması kararı alındı. Başkan Özlem Çerçioğlu, kararla birlikte yasal sürecin başladığını, meclis kararı sonrasında Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda bir ön fizibilite raporu hazırlayarak Yüksek Planlama Kurulu’ndan yetki almak için Kalkınma Bakanlığı’na başvuru yapılacağını söyledi.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun önünü açtığı süreçle Kuşadası’nda konutlar diğer enerji kaynaklarının üçte biri oranında bir maliyetle ısınma olanağı bulacak. Termal ısıtmanın turistik tesislerde kullanımı ise ilçede turizmin 12 aya yayılmasına olanak sağlayacak. Termal kaynaklardan elde edilecek suyun kür merkezleri aracılığı ile kullanımı ile de ilçede termal turizmin de önü açılacak. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

janlogo

Didim’de yapılan operasyon sonrası Aydın Valiliği’nce yapılan kamuyou duyurusu aşağıdaki gibidir:
Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Didim İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri ile Kom Şube Müdürlüğü Narkotik Timlerince Didim İlçesi Akbük Mahallesi ile Söke İlçesinde organize olarak uyuşturucu satıcılığı yapan şahıslara yönelik alınan duyumlar üzerine planlı faaliyet ile çalışmalara başlanılmıştır.
Aydin ili Didim İlçesi Akbük Mahallesi merkezli yapılan araştırmalar neticesinde kom şube müdürlüğü ekipleri ve Didim İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş timlerince (12) ara yakalama operasyonu icra edilmiştir.
Yapılan ara operasyonlar da M.Ş., R.Ç., M.O., Y.K., M.S., L.G., İ.N., B.G., E.B., A.G., E.T., O.T., M.K., Ş.O. ve H.G. Olmak üzere toplam (14) şüpheli uyuşturucu madde ile birlikte yakalanmıştır. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

gib-logo-transparan

22 Mart 2017 tarihli ve 90 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Sirküleri ile;
• 23 Mart 2017 günü sonuna kadar verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler ile Damga Vergisi Beyannameleri ve 24 Mart 2017 günü sonuna kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri 27 Mart 2017 Pazartesi günü sonuna kadar,
• 27 Mart 2017 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2016 takvim yılına ait Yıllık Gelir Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri 31 Mart 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.
Elektronik ortamda beyanname veren mükelleflerin, beyannamelerini gün sonuna kadar gönderebilmeleri mümkündür.

DSC_0011

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş ve beraberindeki heyet referandum çalışmaları kapsamında Didim Ticaret Odasını ziyaret etti. Ziyarette ev sahipliğini Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ, Yönetim Kurulu Üyesi Mekin Subaşı, Meclis Üyeleri A. Hikmet Atilla, Mustafa Cem Tuntaş ve Deniz Demir yaptı.
Referandum çalışmalarına devam ettiklerini bildiren Gökmen Karataş süreçten en çok ekonominin etkilendiğini belirtti. Bir an önce normale dönmeyi beklediklerini söyleyerek ülkemiz için hayırlı olmasını dilediklerini söyledi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

17435895_731864406989429_2348366376656132724_o

Dünya Ormancılık Haftası Didim’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
23 Mart Perşembe günü düzenlenen etkinliğe Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Tema vakfı Didim temsilciliği, belediye daire amirleri, Dahi Çocuk Bilim ve Sanat Anaokulu, Çiçek Bahçesi Gündüz Bakımevi ve Didim Çocuk Akademisi öğrencileri katıldı.
Etkinlikler kapsamında ormanların korunması, geliştirilmesi, iyileştirilmesi açısından öğrencilerin dikkatini çekmek, bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla belediyemiz tarafından uygun ağaçlandırma alanına minik öğrenciler Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay ile birlikte ağaç dikimi gerçekleştirdiler. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

KIYIDA YAŞAM DERGİMİZ

kiyidayasamdergi

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI