Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

DOÇ. DR. AYDIN FINDIKÇI

Arşiv

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

1Latince Adı : Pyrus elaeagnifolia. Yöresel Adları : Boz armut, argun, alfat, banda, çakal armudu, çördük, çövür, dığdığı, dızdığı, haliç, kerte, kohoz, gelinboğan, panta, üngülüz, zingit.

Ahlat ağacından söz ediyoruz. Anadolu kırsalında yaşamış herkesin kadim dostu olan ağaçtan.
Anakara üniversiteleri yavaş yavaş yok olmaya başlayan ahlat ağacı için Ahlatlıbel’de koruma
programı geliştirirken, ‘’iyiliksever amatör aşıcılar’’ çoluk çocuk yesin diye ulaşabildikleri tüm
Ahlat ağaçlarına armut aşılayarak bu yok oluşa katkıda bulunmaktalar.
Sağtur’un Kırkevler çıkışında yol kenarında sıra sıra ‘’dönüştürülmüş ahlatları’’ görünce
üzülmeden edemiyoruz.

Belediye Başkanı sayın Deniz Atabay kendine ne kadar güvendiğini bir kez daha gösterdi.

İşte yöneticilik örneği!..

8

2014.11.14Ege Caddesinin çamlık içinden geçtiği yerde , Turizm Derneği yakınlarında üç tane ilginç “duraklama ve park yapmak yasaktır” işareti var. Biliyorum trafik işaretlerinin “ilginç” olması alışıldık bir durum değildir.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

IMG_0286_800x600_320x240Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Torba Yasanın esnafa ne sağladığına yönelik olarak soruları yanıtladı. Kubaliç, Torba yasadan esnafın daha rahat yararlanabilmesi için Kooperatiflere plasman konusunda destek ve yardımcı olunması gerektiğinin altını çizdi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

TOBB’A BAĞLIFAALİYET GÖSTERMEKTE OLAN İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU VE İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULLARI YENİLENİYOR.

201020140925215399661_2_320x240 TOBB koordinasyonunda, girişimciliğin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Türkiye genelinde odalar ve borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten, Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurulları’nda seçim süreci başladı.​

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 TİCARET ODASI ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLIYOR

baskan-flama TravelTurkey2014_Poster_con_174x240 Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Konferansı 04 – 07 Aralık 2014 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleşecek.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1ÖĞRETMENLERİN İTİBARSIZLAŞTIRILAMASINA, ROTASYONA, YOKSULLUĞA SON!

 

Öğretmenlik mesleği açısından, uluslararası anlamda sadece 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karşın, 12 Eylül sonrasında ilan edilen “24 Kasım Öğretmenler Günü” bugüne kadar öğretmenlerin en temel sorunlarının bile gündeme gelmediği “resmi bir gün” olarak görülmektedir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1Özel Yönder Okulları Didim eğitimde emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor. Çocuğun eğitiminin aileden beslendiğine inanan “Yönderler” bir proje ile anne ve babalara manevi bir rol üstlendiriyor. Yönder Okulları Didim’in “Okuma Projesi” adlı çalışmasına Prof. Dr. Üstün Dökmen’den tam destek geldi. Prof. Dr. Üstün Dökmen 25 Kasım Salı günü projenin ilk katılımcıları olan   2. sınıf öğrencileri  velileri ile buluştu. Oldukça verimli geçen bu çalışma gelecek günler için Didim’de eğitimde umut vadediyor.

imza1 imzaBüyük şehir olmaktan kaynaklı olarak Aydın belediyesi ve Aydın’a bağlı ilçe belediyelerinin hizmet edemez hale getirebilecek bazı uygulamalar için meclis üyeleri bir deklarasyon yayınladılar.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

5G10 eçtiğimiz yıl tam da bu günlerde ihalesi yapılarak, temiz bir çevre sloganıyla Didim de bir proje başlatılmıştı. Sokaklardaki çöp yığınları ortadan kalkacak, dağınık  ve görüntü kirliği yaratan açık konteynır siteminden yer altı konteynır sistemine geçilecekti.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

mikrofon_5Didim belediyesi kültürümüzün bir ürünü olan, duygularımızı ve düşüncelerimizi en güzel dile getiren Tük Halk Müziği’nin yayılıp yaşatılması ve gençlerimizin serbest zamanlarının  değerlendirilmesi ve Türk Halk Müziğine yetenekli olanların teşvik edilmesi amacıyla bir yarışma Düzenledi. Müracaatları geçen hafta bitmesine rağmen  bir hafta daha uzatıldı.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Maya-3Didim Cemevi Derneği önümüzdeki  haftadan başlayarak  Mayıs’a kadar çocuklarla buluşacak bir etkinlik düzenledi. İki haftada bir yapılacak bu etkinlik tamamen ücretsiz olarak yapılacak.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

İstatistikler

  • 159305Toplam ziyaretçi:
  • 303Bugün kü ziyaretçiler:
  • 352Dünkü ziyaretçiler:
  • 1Online olan ziyatçiler:
firma-ekle