“ ÜRETMEDEN ASLA” | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 72Bu haber:
  • 641497Toplam ziyaretçi:
  • 16Bugün kü ziyaretçiler:
  • 461Dünkü ziyaretçiler:
  • 1Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

1010 Temmuz 2018 tarihli Özgürses Gazetesi’nde ’’İyi Uykular Didim’’ başlığı ile çıkan haberi gerçekten hem şaşkınlık hem de üzüntüyle okudum. Şaşkınlık derken, daha önce köşemde de yazdığım Didim’de,  bazı hazine arazilerinin satışına yönelik olarak birtakım yerlerin planlandığını duyduğumu söylemiştim.  13 bin 302 parsel ve 1086 ada 7 parselin,  854 ada 60 parselin yaklaşık olarak 750 dönümlük arazinin Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 2 Nisan 2018 tarih ve 41 sayılı kararı ile satış suretiyle özelleştirilmesi kararlaştırılmış ve 10 Nisan 2018 tarihli resmi gazetede yayınlanarak satışa çıkarılmıştır.

Bu durum Didimliler ve Didim için hiç kabul edilebilir bir durum değildir. Didimliler’in hiç haberi olmadan, Didim yerel yönetiminin hiç haberi olmadan bu tür şeylerin yapılmasını asla doğru görmüyoruz. Didim’in gün geçtikçe betonlaşması, gün geçtikçe nefes alınan yerlerinin azalması ve çok plansız programsız bir şekilde tabir-i caiz ise çarçur edilmesi çok kötü! Biz Didimliler buna izin vermemeliyiz. Yani izin vermemeliyiz derken, yukarıdan aşağıya hiçbir şekliyle Didim’i ve Didimliler’i hatta ülkemize de faydası olmayacak şekilde -aman nasıl olursa olsun- günü kurtarmak için işte şeker fabrikalarını satanlar, bugün hazine arazilerini satmaya devam ediyorlar.

Üretime yönelmeden, ülkenin düze çıkabileceğine biz inanmıyoruz.  Mutlaka üretime dönmeliyiz. Üretim üzerinden ülkemiz ekonomisi düzeltilmeye çalışılmalıdır. Bu satışlara da son derecede karşıyız. Bununla ilgili olarak da önümüzdeki günlerde Didim’de bir kamuoyu oluşturmayla ilgili yapacağımız çalışmalar olacak. Ben tüm Didimlileri bu tür durumlara karşı demokratik tepkimizi dile getirmeye davet ediyorum.  Didim, haraç mezat satılan yer anlayışından çıkarılmalıdır. Bir turizm kentinin hiçbir yerine çivi çakmadan, betonlaştırmadan, doğal çevresi korunarak turizm beldesi olma özelliğini devam ettirmelidir. Ben önümüzdeki günlerde kamuoyuyla konuya duyarlılık için bir araya gelip, buna yönelik söz söylemeye, demokratik tepkilerimizi ortaklaştırmaya çağırıyorum.

HAYDAR PINARBAŞI

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY