RESİM BİRİNCİSİ YÜKSEL YALOVA LİSESİNDEN | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 61Bu haber:
  • 626694Toplam ziyaretçi:
  • 466Bugün kü ziyaretçiler:
  • 275Dünkü ziyaretçiler:
  • 0Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

16 (1)Türkiye´nin “Yeni Umut Yıldızları”nın Birincisi Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesinden

MEB, (UBİKAV) Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı ve Çin Büyükelçiliği işbirliği ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Hayalimdeki Çin” konulu resim yarışmasının Türkiye birincisi Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesinden. 10. sınıf öğrencimiz Ümmü Altınsoy´un  tanrıça Nüwa´nın yaradılış efsanesini resmettiği çalışması özgün ambiyansı ve naif tekniği ile fark yarattı.

Her okuldan yalnızca 5 eserin katılabildiği öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bu yarışmasının amacı Çin´i tanıtmak ve Türkiye Çin arasındaki dostluk bağlarını güçlendirmek.

Okulumuz 2016 yılında ilk kez düzenlendiğinde bu yarışmanın 4,5 ve 6. sı olarak muhteşem bir başarı elde etmişti. Geçen yıl sergileme ödülü alan gençlerimiz bu yıl ki birincilik ödülü ile imkansızı başarıp okulumuzu taçlandırdılar.

Yarışmada birinci olan öğrencimiz Ümmü Altınsoy, 3000 TL ve Okul Müdürü M. Cihan BAŞER, danışman öğretmeni Emine Fida Rüzgar ve velisiyle 10 günlük Çin seyahati kazandı.

Temmuz ayında Ankara´da gerçekleşecek olan ödül törenin ardından 10 günlük seyahat ile Çin´i görerek geleceğe dair yeni ufuklar kazanacak ve döndüğünde çizeceği “Gördüğüm Çin” isimli resmiyle ufkuna ufuklar katacaktır.

Öğrencimiz Ümmü Altnsoy´u tebrik ediyor, kendisini çalıştıran öğretmenimiz Emine Fida Rüzgar´ı başarılarından dolayı kutluyoruz.

 

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY