AYDIN SEZGİN GENÇLERLE BULUŞTU | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 51Bu haber:
  • 626694Toplam ziyaretçi:
  • 466Bugün kü ziyaretçiler:
  • 275Dünkü ziyaretçiler:
  • 2Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

01 (7)Aydın Sezgin, “Sanayi 4.0’ın konuşulduğu dünyada AKP kıraathane açmaktan bahsediyor”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın 1. Sıra Milletvekili Adayı Aydın Sezgin, partili gençlerle buluştu. Ülke sorunları ve gençlerin gelecek ile ilgili kaygılarının konuşulduğu buluşmada Sezgin, son 16 yılda Türkiye’nin gelişen teknolojiler konusunda çok geride kalındığını ve bundan da en çok gençlerin etkilendiğini ifade etti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın 1. sıra milletvekili Aydın Sezgin, İYİ Parti Aydın Gençlik Kolları Başkanı Fatih Arslan, Başkan Yardımcısı Turan Özdal ve gençlik kolları yönetici ve üyelerinin katıldığı buluşmada, İYİ Parti’nin gençlere bakış açısını aktardı. Gençlerin sorularını da yanıtlayan Sezgin, Türkiye’nin AKP hükümetinin son 16 yılda gençleri geleceğinden kaygı duyan bir konuma getirdiğini ifade etti. Hukukun üstünlüğü, demokrasi, temel hak ve özgürlükler ekseninde Türkiye’nin önemli kusurlarının olduğuna dikkat çeken Sezgin, “Gençlerin önünü açmaya yönelik unsurları muhafaza etmeyen ve geliştirmeyen ülkeler bir atılım kaydedemez. Ayrıca bu değerlerin zarar gördüğü ülkelerin gelişme ufkunu yitirdiğini, insanlarını ve gelecek nesillerini mutlu etme yeteneğinin de yok olduğunu görüyoruz. Sanayi 4.0 başta olmak üzere gelişen teknolojilerin konuşulduğu bir dünyada AKP kıraathane açmaktan bahsediyor. Biz gençlerimize layık olmayan bu anlayışın yerine, gençlerimizi dünya ile rekabet eden bir hale getirecek düzeni kurmaya hazırız” dedi.

Soru cevap şeklinde devam eden programda gençlerin sorularını da yanıtlayan Sezgin, gençlere diplomasi tecrübelerini de aktararak nasıl bir vizyonla hem ülkeye hem de dünyaya katkıda bulunabileceklerinin ipuçlarını verdi. Sezgin’in anılarından ve yorumlarından etkilenen gençlik teşkilatı üyeleri bu tür buluşmaların tekrarlanmasını beklediklerini belirttiler.

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY