MERAL AKŞENER OYUNU BOZDU | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 69Bu haber:
  • 626694Toplam ziyaretçi:
  • 466Bugün kü ziyaretçiler:
  • 275Dünkü ziyaretçiler:
  • 3Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

10Seçimlere kısa bir süre kalması nedeniyle meydanlar epey hareketli. Alınan baskın seçim kararının ardından bu noktaya nasıl gelindi?

Bilindiği gibi Recep Tayyip Erdoğan her zaman rakibini kendi belirleyerek tek kale maç yapmaya alışıktır. Oysa bu sefer rakibi millet belirledi, yani İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener,  Recep Tayyip Erdoğan’ın oyununu bozdu.

Recep Tayyip Erdoğan Abdullah Gül’ü muhalefetin çatı adayı olarak belirlemek istemiş ancak; Meral Akşener’in kararlı ve dik duruşu ile istediği oyunu kuramamış ve cumhur ittifakı hariç her parti kendi adayı ile seçimlere katılmak durumunda kalmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan kendine rakip seçtiği adaylara her türlü cevabı verirken Meral Akşener’i yok saymaktadır. Çünkü karşısında rakip olarak Meral Akşener’i görmek istememektedir.

Bugüne kadar Feto ile kol kola gezen mevcut iktidar her kademedeki Feto ayağını ortaya çıkarttığını iddia etmesine rağmen Feto’nun bir tek siyaset ayağının olmadığını beyan etmektedir.

İşte Meral Akşener “Cumhurbaşkanı olmam halinde Feto’nun siyasi ayağını mutlaka ortaya çıkartacak ve yargıya teslim edeceğim” dediği içindir ki rakip olarak istenmemektedir.

Korkunun ecele faydası yoktur. İyi partinin merkezde bir parti olması nedeniyle her görüşe mensup seçmen kitlelerinden oy alabilecek olması, yeniden güçlü demokratik parlamenter sisteme dönülmesi ve en önemlisi vatandaşın üzerinde baskı unsuru olan Olağan Üstü Halin (OHAL)  kalkması mücadelesi içindir ki ikinci tura Meral Akşener kalmalıdır. Oyun o zaman dengelenmiş olur.

Biliyorsunuz basında ve televizyonlarda İYİ Partiye ve Meral Akşener’e yer verilmemektedir. Burada bize düşen en önemli görev, ya ferasetli davranıp mazlumdan yana olacağız ya da adaletsiz güç kullananlardan yana tavır alıp tek kişinin hâkimiyetini kabul edeceğiz. Unutmayın adaletin olmadığı yerde karışıklık olur, güvensizlik olur, huzursuzluk olur.

Haydi Didim, bu seçimlerde ülkemizin geleceği için vereceğin karar çok önemlidir. Dikkate alacağın bu kritik kararla Meral Akşener’le birlikte olup Recep Tayyip Erdoğan’ın tek kale oyununu bozalım.

Saygı ve sevgiyle kalın.

Halil BAŞARAN -İyi Parti Didim İlçe Başkanı

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY