ERDEM KATLİAMI LANETLEDİ | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 29Bu haber:
  • 657207Toplam ziyaretçi:
  • 547Bugün kü ziyaretçiler:
  • 994Dünkü ziyaretçiler:
  • 8Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

19ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşımasına tepki gösteren AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamını lanetledi.

Aydın Milletvekili Mehmet Erdem açıklamasında;

ABD İsrail’deki büyük elçilik binasını Kudüs’e taşıma kararını aldıktan sonra başta Türkiye olmak üzere tüm İslam Ülkelerinden çok büyük tepkiler yükselmişti. Bu kararın uygulanmasının çok ciddi sonuçlarının ortaya çıkacağı biliniyordu. Dün ABD bu kararını uyguladı ve korkulan olaylar başladı. Gazze sınırında demokratik tepki koymak için gösteriler yapan insanların üzerine “Katil İsrail” askerleri acımasızca mermi ve bomba yağdırdılar. 55 şehit ve 2400’ü aşkın yaralı var.  Bu vahşeti gerçekleştiren Katil İsrail’i ve alığı kararı uygulayan bu vahşete sebep olan ABD’yi lanetliyoruz.

Göz göre göre insanlar katledildiler. Buna sebep olan ABD Başkanı Trump’tır. Kendi koltuğunu ve iç siyasetini düşünerek ABD’deki yahudi lobisinin desteğini almak için büyükelçilik binasının Kudüs’e taşınma kararını aldı ve 55 insanın katledilmesine 2400’ü aşkın insanın yaralanmasına sebep oldu. Trump büyük bir vahşete imza attı. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde İsrail’in soruşturulması kararını ABD veto etmiş ve soruşturma kararı engellenmiştir. ABD ve İsrail elele dünya insanlık tarihine yeni bir kara leke sürmüşlerdir. Katil İsrail geçmişte olduğu gibi hiç çekinmeden yine bir katliam gerçekleştirmiştir. İsrail yaptığı bu katliamın vebalini ve karşılığını mutlaka görecektir.

Türkiye Kudüs’e, Filistin davasına şimdiye kadar sahip çıktığı gibi bundan sonra da sahip çıkacaktır. Kahrolsun Katil İsrail ve kahrolsun İsrail’i koruyan kollayanlar!

MEHMET ERDEMAK Parti Aydın Milletvekili

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY