‘SOSYALİST YAŞAM MÜZESİ’ AÇILDI | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete
Arşiv
firma-ekle
İstatistikler
  • 32Bu haber:
  • 657207Toplam ziyaretçi:
  • 547Bugün kü ziyaretçiler:
  • 994Dünkü ziyaretçiler:
  • 8Online olan ziyatçiler:
Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

18Antalya’da, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) dönemindeki Rus yaşamını anlatan “Sosyalist Yaşam Müzesi” hizmete girdi.

Muratpaşa ilçesi Güzeloba Mahallesi’nde 900 metrekarelik alanda kurulan müzede, Rusya’da yaklaşık 45 yıllık totaliter dönemdeki sosyal yaşamı anlatan kitap, poster, kıyafet, broşür, afiş, günlük hayatta kullanılan çeşitli malzemeler yer alıyor.

“Mutlu çocukluk”, “Sovyet modası”, “Sovyet Sinema Salonu”, “70’lerin dans pisti”, ikonik kitap, kütüphane, müzik kütüphanesi, karaoke odası ve oyun kütüphanesi bölümlerinden oluşan müze, SSCB dönemindeki günlük yaşamı yansıtıyor.

“Turistler bu tarz yerleri merak ediyor”

Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina, yaptığı açıklamada, müzeyi açmaktaki amaçlarının “Sovyet zamanı Rusya nasıl bir yerdi?” sorusuna cevap vermek olduğunu söyledi.

Sorokina, ziyaretçilerin, Rusya’da Sovyet zamanında insanların nasıl yaşadığını göreceğini dile getirerek “Sovyet döneminde evlerde, okullarda, sinemada ne varsa her şey bu müzede var. Herkesi bu müzeyi görmeye bekliyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’nin turizm merkezi olan Antalya’ya Avrupa’dan gelen turistlerin, bu tarz yerleri de merak ettiğini belirten Sorokina, bu nedenle böyle bir müzenin Antalya’da açılmasının çok güzel olduğunu sözlerine ekledi. (gazetem.ru)

 

 

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59
Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY