Mayıs | 2018 | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

 • 610946Toplam ziyaretçi:
 • 81Bugün kü ziyaretçiler:
 • 752Dünkü ziyaretçiler:
 • 2Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Monthly Archives: Mayıs 2018

145 (1)24 Haziran seçimleri için partilerin milletvekili adayları belli oldu…

Listelere çok farklı yönlerden eleştiriler yönetildi ve yönetilmeye de devam ediyor.

Özellikle CHP listeleri, partili olan ve olmayan çok geniş kesimden eleştiri alıyor…

CHP, her şeye rağmen geçmişte uyguladığı önseçimlerle en demokratik parti konumundayken; seçimin erkene alınmasıyla zaman açısından önseçimlerin yapılamaması nedeniyle mevcut CHP yönetimi tüm adayları belirlemiş oldu…

Listeler bana göre de sürprizlerle doluydu… Partinin çalışkan milletvekillerinin liste dışı kalmasına ben de şaşırdım. Haluk Pekşen, Barış Yarkadaş, Eren Erdem, İlhan Cihaner, Fikri Sağlar gibi… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1 (2)Zeki Sarıhan

ABD ile Kuzey Kore’nin birbirlerine karşı yumuşama siyasetine hazırlık yapmaları ve İki Kore devlet başkanının 1953’teki ateşkes sınırında buluşmaları nedeniyle Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne 2008’de yaptığım üçüncü gezimde tuttuğum günlüğü on bölüm halinde paylaştım.

Okuyucuların Kore’de nasıl bir sosyalizm uygulandığı ve iki Kore’nin birleşme ihtimalinin bulunup bulunmadığı ile ilgili bana meraklı sorular yönelttiğini görüyorum. Ne de olsa bu ülkede üç ayrı ziyarette 40 gün kalmış, yedirip içirilerek, gezdirilerek Kore’yi az çok tanımış, biraz da araştırma yaparak bu ülke hakkında kitap (Doğunun Seher Yıldızı Kore, 2002) yazmış tek Türk’üm… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

13Motosikletle Bisikletin çarpışması sonucu Bisiklet sürücüsü yaralandı.
KazaCumhuriyet Mahallesi Cuhuriyet Caddesi’nde meydana geldi.cennet marketin önünde motosikletin bisikletli bir çocuğa çarpması sonucu yaralanan bisiklet sürücüsü Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedavi altına alındı. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

HABER:BAHRİ AŞIK

14 (2)Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ilçede birçok noktada park, yeşil alan çalışmalarının yanı sıra çocuk oyun gurubu ve spor aletlerinin vatandaşın hizmetine sunulması noktasında yoğun bir program yürüttüklerini söyledi. Didim Belediyesi Park ve Bahçelerden sorumlu Müdür Zerrin Muslu Karabatak, park ve yeşil alan çalışmalarına büyük önem verildiğini kaydederek. “Vatandaşların yeşil dokunun tadını çıkarıp, dinlenebilmesi için ekipler,tüm mahalleler de Yürütülen çalışmalarla bu alanlara yenileri de eklenmeye devam ediyoruz. Dahası parklarda ve ilçede uygun olan her alanda çocukların gönlünce eğlenmesi için tüm ihtiyaçlara cevap veren oyun grupları ve insanların spor yapmalarına olanak sağlayan spor aletleri yerleştiriliyor. Parklar, yeşil alanlar, oyun ve spor grupları çalışmalarına büyük önem veren Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, belirli aralıklarla mahalle mahalle incelemelerde bulunarak, var olan eksikliklerin giderilmesi, yeni planlanan çalışmaların hızla hayata geçmesi için çalışıyor. Son olarak gün boyunca Hisar mahallesinde incelemelerde bulunan Başkan Atabay, mevcut parkları ve yapımı, planlanan park alanlarını gezerek, çalışmalarla ilgili talimatlar verdi.” Dedi.

12 (2)12 (1)Hoşgeldin Bebek Bürosu ilk misafirini ağırladı

Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında kısa bir süre önce hizmete giren Hoş geldin Bebek projesi ve Bebek Bürosu bebek bakım ve emzirme ünitesi ilk misafiri olan Deniz’i ağırladı. Görevliler “Deniz ile birlikte olmak güzeldi. Her zaman bekleriz Deniz…”dediler.

11 (2)11 (1)Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza atan Didim Belediyesi, Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın talimatı ile ilçe genelinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda tekerlekli sandalye yardımlarına devam ediyor.

 

10 (1)Belediyemiz ekiplerimizce İlçemiz 3.koy mevkiinde çalışmalar yoğun bir tempo ile sürüyor.

Didim Belediyesi tarafından 3. Koy’un imara açılmasıyla birlikte bölgenin belli standartlardaki konut ve işyeri yapılması düşüncesiyle yürütülecek olan proje kapsamında, sahilde bulunan işyerlerine çizilen tek tip proje için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsam da bölgede yoğun bir şekilde çalışmalar başladı. Yeni yolların açıldığı ve kaldırımların yapıldığı 3. Koy da sahile taş duvar yapıldı. Didim’in geçmişi ve dönemin mimarisine uygun olan karakteristik özelliklerin korunacağı proje kapsamında Didim’in eski evlerine benzer bir yapılaşma planlanıyor. Çalışmalar yapılacak olan peyzaj çalışmaları ile devam edecek.

3. Koy da süren çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, “çalışmalar tüm hızıyla sürüyor, 3.Koy cazibe merkezi olacaktır” dedi

221- Ferhat Tunç
2 -Ayfer Demirel
3- Doğan Açığ
4 -Özlem Tunç
5 -Mehmet Celal Gümüş
6 -Semra Başaran
7 -Şahin Koç
8 -Bahaeddin Yağarcık

211-Mehmet İhsan Ayaydın-İş adamı

2 -Ali    Söğüt  -Mühendis

3 –Musa Muça -Serbest

4 –Özlem Öztürk -Hemşire

5 –Mehmet Yörük -İşletmeci

6 -Süleyman   Ateş -Operatör

7 –Fatih Karahan -İş adamı

8 –Gülten Hançer – Ev hanımı

 1. 20Aydın Adnan Sezgin
 2. Berna Sukas
 3. Halil İbrahim Aktemur
 4. Şule Tuntaş
 5. Fevzi Köse
 6. Süleyman Demirci
 7. Mustafa Orhun Çetin
 8. Semra Yücel

İyi parti de vekillik için başvuru yapan Can Atas ile Atilla Avlayıcı’ya listelerde yer verilmemesi de sürpriz olarak değerlendirildi.

 

19Mustafa Savaş

Bekir Kuvvet Erim

Metin Yavuz

Rıza Posacı

Ersin Esenlik

Ahmet Tarık Sarı

Seda Sanat

Yasemin Sarıçiçek

AK Parti’de Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz’ün kesik yemesinin yanı sıra ilçemizden vekillik için başvuru yapan Hilmi Yıldırım,Seda Sarıbaş ve Rafet Göbekli’ye de listelerde yer verilmemesi sürpriz olarak değerlendirildi.

 

181) Emre Albayrak (Siyaset Bilimci)

2) Handan Ersin (Emekli Polis)

3) Zühre Genişel (Avukat)

4) İrayda Begüm Bay (Öğrenci)

5) Berrin Arslan (İşletmeci)

6) Afet Gök Heuschele (Emekli esnaf)

7) Saniye Duman (Öğretmen)

8) İrfan Ülkü (Çiftçi)

 

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY