Siyaset | Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 610196Toplam ziyaretçi:
  • 83Bugün kü ziyaretçiler:
  • 443Dünkü ziyaretçiler:
  • 1Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Siyaset

11Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Türk Milletinin inanç ve kararlılığıyla, bundan tam 99 yıl önce Samsun’dan başlayan bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesi Türk Milletinin adını dünyaya duyurmuş, tarihin sayfalarına kazımıştır. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, kurtuluş ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gündür. 19 Mayıs 1919′ da Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi, yok edilmek istenen bir milletin var olma yolundaki güneşi olmuştur. 19 Mayıs’ı daha da anlamlı kılan bir diğer unsurda, Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü gençliğe bayram olarak armağan ederek ölümsüzleştirmesidir.

Eğitimle, bilimle, kültür ve sanatla, sporla harmanlanmış gençlerimizin, yarınlarımıza umut ve güneş olacağı inancıyla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

18İzmir’in Foça ilçesinde, Turizm’de Türk Yunan Sınır Ötesi İşbirliği konulu panel düzenlendi.İZMİR’in Foça ilçesinde, Turizm’de Türk Yunan Sınır Ötesi İşbirliği konulu panel düzenlendi. Panelde, turizmciler; daha çok biraraya gelinmesi, Sakız Adası ve Foça’nın turizm değerlerinin birlikte pazarlanması, iki ülke dışından geleceklere ortak tur paketleri düzenlenmesi, festival ve tanıtımlarda değerlerin paylaşılması gibi konularda prensip kararları aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Foça Reha Midilli Turizm Fakültesi, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar (ETİK) Birliği, Foça Kaymakamlığı, Foça Belediyesi ve Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlı Evi Vakfı işbirliği ile Reha Midilli Kültür Merkezi’nde düzenlenen Turizm’de Türk Yunan Sınır Ötesi İşbirliği konulu panele, dünyanın en önemli tur operatörlerinden birinin (Mark Warner) CEO’su Sue Thomas, Yunanistan’ın Sakız (Chios) Adası Belediye Başkan Yardımcısı Apostolos Tziotis, Sakız Adası Ticaret Odası Başkanı George Georgoulis, Sakız Adası Aile Konaklamaları Derneği Başkanı Dimitrios Kytrilakis, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar (ETİK) Birliği Başkan Yardımcısı ve Danışma Kurulu Üyesi İlker Ünsever, ETİK Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkan yardımcısı Mehmet İşler konuşmacı olarak katıldı. Moderatörlüğünü DEÜ Foça Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Metin Kozak’ın yaptığı, baştan sona dostluk gösterileri ve işbirliği niyetlerinin açık olarak ortaya konmasıyla geçen panel, Türkiye’de ve Yunanistan’da çok bilinen şarkıları iki dilde söyleyen Oğuzhan Çakırefe- Oral Girginer ikilisinin gitar ve buzuki eşlikli mini konseriyle başladı.

Akademik Turizm Bülteni

 

H

H

Aslen Batmanlı ama 30 yıl önce Aydın’a göç eden bir ailenin çocuğu olan 45 yaşındaki müteaahhit Sabahattin Akkuş, dün Osmanlı Tulumbacısı’nda düzenlediği basın toplantısında, Ak Parti Didim İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Ak Parti Didim İlçe Kongresi 28 Ocak 2018 Pazar günü saat 15.00’de yapılacak. Seçime Ak Parti Genel Merkezi’nin belirlediği tek adayla gidilecek.
Sabahattin Akkuş, şunları söyledi: “Ak Parti Didim İlçe başkanlığına adayım. Biliyoruz ki, hizmet siyaset ile başlar fakat siyaset tabiatı gereği mesuliyetli ve meşakkatli bir iştir. Siyaset elini taşın altına koyma ve sorumluluğu üstlenmektir. Siyaset sorunlara çözüm üretme ve milleti bir bütün olarak kucaklama sanatıdır. Siyaset oturduğu koltuktan güç alma değil, güç katmaktır. Bizler bu göreve talip olurken, partimize yük olmaya değil, halkımızın yükünü almaya hazırız. Bizim olsun küçük olsun değil, büyük olsun Didim olsun, büyük olsun, Aydın olsun, büyük olsun Türkiye olsun, şiarını üstlenmek için adayız. Genel merkezimiz bu onurlu görevi bize tevdi ederse, kuracağımız genç ve dinamik yönetim kadrosuyla, 2019 yerel seçimlerinde Didim Belediyesi’ni Ak Belediyecilik ile buluşturup, genel seçimde partimizi Didim’de birinci parti yapmaya söz veriyorum ve taahhüt ediyorum.”
HABER: MEHMET SARIŞIN
HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

11CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. cumhurbaşkanı, ilk başbakanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2. genel başkanı İsmet İnönü’yü ölümünün 44. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İsmet İnönü’nün tüm hayatını vatanı için çalışarak geçirdiğini söyleyen Altıntaş, İnönü’nün verdiği mücadeleyle hem vatanın kuruluşunda hem de cumhurbaşkanlığında 2. Dünya Savaşı sırasında ülkeyi savaşa sokmayarak büyük devlet adamlığını gösterdiğini söyledi. İsmet İnönü’nün Türkiye’nin bugüne gelmesinde en büyük emeği geçenlerden birisi olduğunun altını çizen Altıntaş “Milli Mücadelemizin büyük komutanı, Türkiyemizin kuruluş senedi Lozan’ın baş mimarı ve ikinci cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü hasret ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş

12Türkiye bir kez daha ABD emperyalizmi tarafından kuşatma altına alınmak isteniyor. Bu kez aktör uzunca bir süredir denetimde tutulan Rıza Zarrab isimli bir enstrüman. Bu enstrümanın çok yönlü bir kimliği ve işlevselliği bulunuyor. Zarrab gibiler emperyalizme bağımlı ülkelerde iktidar mekanizmalarının içine yerleştirilir. Dışa bağımlı bu işbirlikçi iktidar yapılarının Zarrab gibilere kirli işlerini sürdürebilmeleri için ihtiyacı bulunur. Ülkemizde de yaşanan durum budur!
ABD emperyalizminin ve denetimindeki sermaye gruplarının iktidara taşıdığı, beslediği ve geliştirdiği AKP iktidarı şimdi kendisini taşıyan araçlar tarafından boğazına kement geçirilmiş durumdadır. Bu kementi ABD emperyalizmi ve Atlantik sistemi tutmaktadır. Konu İran ile ticaretin sürdürülmesi veya ambargo delme meselesi değildir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

23-1-2HALİS CANPOLAT :DİDİM’İN GÜÇLÜ BİR ÇIKIŞA İHTİYACI VAR

2019 yerel seçimleri yaklaşırken birçok seçim bölgesinde olduğu gibi Didim’de de ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Demokrasi bayramı olarak kabul edilen seçimler öncesi birçok aday ve aday adayı düşüncelerini ve projelerini halkla paylaşarak çalışmalar yürütüyor.

Didim’de de bu bağlamda CHP belediye başkanlığına aday adaylığını açıklayan Eğitimci Halis CANPOLAT ile bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisi uzun yıllardır ilçemizdeki Sınav Eğitim Kurumlarının Kurucu Müdürlüğü görevini yürütüyor. Eğitim gibi güvenin esas olduğu bir alanda yaptığı çalışmalarla yanlı yansız birçok kişi tarafından takdir gören Halis CANPOLAT bu tecrübesini ve birikimini siyaset sahnesinede taşımaya ve Didim’de entelektüel, güçlü bir çıkış yapmaya kararlı görünüyor.

NEDEN ADAY ADAYIM HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

777CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, sözlerinde hakaret olmadığını savunarak “Ödenecek bedel neyse ödeyeceğiz, mücadeleye devam edeceğiz. Geri adım atmak yok” dedi.

“GERİ ADIM ATMAK YOK”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle Ankara Cum  huriyet Başsavcılığınca hakkında başlatılan soruşturmanın sorulduğu Tezcan, “Biz gerçeği söyledik. Ne diyecektik? Devleti yöneten siyasetçinin tutumları faşist tutumlarsa, bunun siyasi literatürdeki adı bu. Diktatöre ‘diktatör’, faşiste ‘faşist’ derler. Başka ne söyleyecektik? Soruşturma açmaları da bir şeyi gösteriyor ki söylediklerimizde haklıyız. Yani bu sözleri söylemenin bir bedeli olduğunu göstermeye çalışıyorlar. Demokrasiye kavuşmak için ödenecek bedel neyse ödeyeceğiz, mücadeleye devam edeceğiz. Geri adım atmak yok.” ifadelerini kullandı.

“ELLERİNDEN GELENİ ARKALARINA KOYMASINLAR” HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

100CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “devlette yaşanan israf” konulu bir rapor açıkladı.

AK Parti iktidarları döneminde bazı bütçe harcama kalemlerine bakıldığında “debdebe ve şaşaayı” açıklıkla tespit etmenin mümkün olduğunu ifade eden Erdoğdu, “İtibarın para ile satın alınamayacağını idrak edemeyenler israfı, devletin itibarı olarak göstermeye çalışıyor” dedi.

995 BİN ASGARİ ÜCRETLİNİN MAAŞI KADAR PARA İSRAFA GİTTİ

Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre örneğin, 2004’de, kamuya resmi taşıt alımlarının maliyetinin yıllık 68 milyon TL iken, bu maliyetin her geçen yıl keskin bir biçimde arttığını kaydeden Erdoğdu, şöyle dedi: HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1514 ve 15 ekim 2017 tarihinde çeşitli listelerden delege seçilen partililer, Nurettin Koçak’ın Miletos otelde verdiği kahvaltıda birlik ve beraberlik sağlamak için bir araya geldi. 21 ekim cumartesi günü saat 10:00’da düzenlenen kahvaltıya delegelerin yanı sıra aday adaylarından da katılanlar oldu.

Konuklarını kapıda karşılayan Koçak kahvaltıda kısa bir konuşma da yaptı. Koçak”Parti içi çok demokratik bir yarış oldu. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Çeşitli listelerden delegeler seçildi. Ancak artık sarı,kırmızı yok. Hepimiz bir bütünüz ve hiç kimse bunu bozamaz. Aday olunmaz aday gösterilir. Ben adaylığımı delege seçimlerinden sonra açıklamayı düşünüyordum. Ancak, diğer arkadaşlar adaylığını açıklayınca bizde açıklamak durumunda kaldık. Hiç kimseyi öteleme lüksümüz yok. 2019 hepimiz için çok önemli. Hepimiz CHP’liyiz. Hep birlikte 2019 için çalışacağız.”dedi.

21DİDİM CHP İLÇE BAŞKANLIĞI ÖNCESİ, MAVİ LİSTENİN BASIN AÇIKLAMASI

CHP’de hafta sonunda yapılacak mahalle delegeliği (Muhtarlık Bölgeleri) seçimleri öncesi Mavi renkli liste çalışması yapan İlçe başkan adayı Filiz Korkmaz çalışmalar sırasında yürütülen çalışmalarda diğer adayların çalışma yöntemlerini eleştirdi ve seçim çalışmalarını bazı adayların amaç değil araç olarak kullandığını ve bazı adaylara verilen destek görüntülerinin de parti içi çalışmalarda Mücadele değil müdahale edilmek anlamına geldiğini belrten bir açıklama yaptı.

CHP İlçe Başkan Adayı Filiz Korkmaz Amaç mı Araç mı? Mücadele mi? Müdahale mi? başlıklı bildirisi şöyle;

Didim CHP seçimlerinde liste renkleri gökkuşağı renkleri gibi olsa da bu bayrak yarışı amaç mı araç mı sorusunu akıllara getiriyor. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

20GÖKMEN KARATAŞ CHP’DE YENİDEN ADAY OLDU

CHP Didim İlçe Başkana Gökmen Karataş parti binasında yaptığı toplantıyla ilçe başkanlığına yeniden Aday olduğunu açıkladı. Karataş açıklamasında Yerel seçimlerde %65 Cumhurbaşkanlığı seçimlerin de %75 oranında oy alma sözü verdi.

Gökmen Karataş Parti binasında yaptığı açıklamada eşi Sevinç Karataş’ı da yanına aldı. Karataş’ın yaptığı açıklama şöyle; “Değerli Cumhuriyet Halk Partili dostlar ve sevgili Didimliler,

Ülkemizin ve partimizin kurucusu ve genel başkanımız , ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi    CHP’nin  Didim İlçe Başkanı olarak sizlere hizmet etmek onuru bana verileli yaklaşık 3.5 yıl oldu. Acısıyla tatlısıyla geçen 3.5 yıl. Gerçekten dürüst , iyi niyetli ve kaliteli bir ekiple çeşitli başarılar kazandığımız gurur duyduğum bir 3.5 yıl.  HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

14CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Fındık üreticisinin, beyaz et üreticisinin, buğday üreticisinin, hububat üreticisinin gündemi ayrı; Sayın Erdoğan’ın gündemi ayrı. Onlar “Geçinemiyoruz, borç batağındayız, sorunumuzu çözün” diyorlar, Sayın Erdoğan’ın tek gündemi var; o da benim. Dün yine konuşurken klasik Kılıçdaroğlu hastalığı nüksetmiş, “Ey Kılıçdaroğlu” diye başlamış, sorduğu ilk soru “Sen kimsin?” Söyleyeyim Sayın Erdoğan, ben senin beraber televizyona çıkmaktan korktuğun kişiyim. Korkma benden. Ben düzgün insanım, sorulması gereken soruyu sorarım. Cesaretin varsa gelirsin” dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY