Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 657207Toplam ziyaretçi:
  • 547Bugün kü ziyaretçiler:
  • 994Dünkü ziyaretçiler:
  • 9Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

192018 yılının ilk 6 ayında Avrupa’daki toplam alışveriş merkezi alanı 2,4 milyon metrekare artarken, Türkiye’deki toplam AVM alanıise 500 bin metrekare artarak ilk sıraya yerleşti.

Ajans Press, alışveriş merkezlerinin büyümesine yönelik yapılan araştırmayı inceledi.  Cushman & Wakefield’in “Avrupa Alışveriş Merkezleri Geliştirme Raporu”ndan ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, 2018 yılının ilk 6 ayında Avrupa’daki toplam alışveriş merkezi alanının 2,4 milyon metrekare arttığı belirlendi. Sadece Türkiye’de ise toplam alışveriş merkezi alanının 500 bin metrekare artış göstererek ilk sırada yer aldı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

22Aydın Genç İşadamları Derneği (AYGİAD) Üyeleri her yıl geleneksel olarak düzenlenen yaz   yemeğinde bir araya geldi.  Yemekte AYGİAD’a yeni katılan üyelere şilt ve rozetleri verildi.
Aydın Genç İşadamları Derneği üyeleri, derneklerine yeni katılan üyelerle kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.  Kuşadası’nda düzenlenen yemekte konuşan AYGİAD Başkanı Mehmet Öztaş ,önümüzdeki günlerde farklı projelerle sık sık bir araya geleceklerini dile getiren Mehmet Öztaş , bu güne kadar yapılan ve yapılması planlanan faaliyetler hakkında bilgi verdi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

20DOĞAYA SAYGILI YAPILAŞMA GEREKLI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sel felaketinin ardından  Ordu’ya gitti. Selden en çok etkilenen Ünye’yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, “Kentlerde yapılaşmayı, doğaya saygılı yapmamız gerekiyor. Doğa ile inatlaşırsanız, dere yatağına bina yaparsanız, bir süre sonra doğa intikamını alır” diye konuştu.

13 MADDELİK ÇÖZÜM ÖNERİSİ
CHP’li Kılıçdaroğlu, “Trump’ın attığı her tweet Türk halkının onurunu zedeliyor. Asla kabul etmiyoruz. Asla doğru bulmuyoruz. Hele hele müttefik olarak tanımladığımız bir ülkenin Türkiye’ye düşmanca yaklaşımını asla doğru bulmuyoruz” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, düzenlediği basın toplantısında 13 maddelik ekonomik çözüm önerisi açıkladı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

21Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yaz konserleri devam ediyor. Ağustos ve eylül aylarında 10 farklı noktada ücretsiz olarak düzenlenecek konserlerde vatandaşlar keyifli saatler yaşayacak. Yediden yetmişe bütün vatandaşlara hitap eden konserler yıl boyunca Aydın genelinde farklı yerlerde de düzenlenecek.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde gerçekleştirilecek konserler 14 Ağustos Salı günü Didim Akbük Tören Alanı’nda başlayacak. Ardından 16 Ağustos Perşembe günü Söke Güllübahçe Park Düğün Salonu önünde, 27 Ağustos Pazartesi günü Çine Akçaova’da ve 31 Ağustos Cuma günü Kuşadası Güzelçamlı’da gerçekleştirilecek. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

9-1-1  Akıl ve bilim yerine dogma ve dini referans alır. Bu yüzden en temel ekonomik meseleleri bile akıl yerine inanç yoluyla çözmeye çalışır. Mesela, dinin haram saydığı faizi düşürerek, enflasyonu indirebileceğine ve milli paranın değerini koruyabileceğine inanır. Faizin enflasyonun sonucu değil, nedeni olduğuna inanır ve üretmeden tüketme sistemini sürdürür. Destek aldığı en önemli nokta, kayıtsız şartsız itaat ve cehalet olduğu için sorunların teşhisinde hiçbir tutarlılık ve mantık aramaya gerek yoktur. Öyle ki dolar ile Allah’ı mukayese etme gafletinde bulunulması bile aymazlığın ortadan kalkmasını sağlamaz.

Lidere kutsiyet atfeder, bu yüzden de lider yanlış veya hata yapıyorsa mutlaka bir hikmeti vardır. Sorgulamaz, itaat eder. Yalan söylemek, gerçekleri çarpıtmak onun amacına ulaşması için mubahtır. İçki büyük haramdır ama yetim hakkı yiyeni sorgulamaz. Haram para, İmam Hatip yapmak için kullanılırsa zemzem olur onun için. Bazıları daha da ileri gider, kaynağı apaçık hırsızlık olan paranın hilafet hakkı olduğunu bile savunur. Hırsız, katil, terörist, çocuk tacizcisi kendinden ise cansiperane kanat gerer. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1-5Zeki Sarıhan

1 Ağustos Çarşamba günü akşama doğru ulaştığımız Üsküp’te bu kez kalacağımız ev kent merkezinde, Taş Köprü’nün ve Kalenin tam karşısında bir apartmanın sekizinci katında temiz bir daireydi. Burada böyle günübirlik kiraya verilen birçok konut varmış ve bu normal kiradan daha kazançlı imiş. Telefonumuz üzerine güler yüzlü şirin bir Makedon kadın kucağında çocukla geldi, evi gezdirdi ve anahtarı teslim ederek gitti. “Çıkınca anahtarı posta kutusuna bırakırsınız” dedi.

Biraz dinlendikten sonra aşağıya inip Vardar Nehri üzerindeki Osmanlı yapısı TKöprü’den geçerek kalenin duvarı boyunca yürüyüp giriş kapısına ulaştık. Bu kale duvarları da Ohri Kalesi gibi onarılmış ama kale içinde düzenleme yapılmamış. İncik boncuk satılmadığı ve restoranlar bulunmadığı için burada pek az meraklı geziniyor! HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

27-1“İnsan gerçek dostlarını felaket anında tanır. Yenilgi yılları iyi bir okuldur.” (Lenin)

Nispi demokratik sistemin yok edilerek tekçi rejim anlayışının yasal hale getirilmesi için yapılan seçimin yol taşlarını döşeyenler tarih önünde hesap vermekten kaçamazlar.

Dünyadaki dengelerin değişimi, orta doğunun yeniden şekillenerek yağmalanması, milliyetçi rüzgârların esmesiyle iktidara gelen Trump’tan, Orban’a tekçi anlayışlar elbette Türkiye’yi de etkileyecekti. Neoliberal düzenin sürdürülmesi tekçi anlayışların iktidar olmasıyla mümkün gözüküyor. 15 Temmuz siyasal İslam kapışması sonrası inisiyatifi ele geçiren taraf yarattığı anti demokratik ortamı muhalefete karşı savaşa dönüştürdü. Yaratılan süreç sonucunda yapılan seçimin demokratik olacağını düşünmek hayaldi. Nitekim süreç baskı ve terör ortamında gerçekleştirildi. Neoliberal düzenin savunucuları cumhur ve millet ittifakı etrafında şekillendirdiği seçim süreci küresel ve bölgesel aktörlerin neoliberalizmin iyi savunucusu yanında yer alacaklarının hesabı yapılmadı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1214 Ağustos 2001’de kurulan Adalet ve Kalkınma Partimiz, 17 yıllık siyasi bir hareketten öte aynı zamanda bin yıllık çok kudretli bir medeniyetin yeniden ayağa kaldırılması için mücadele veren kutsal bir davanın da temsilcisidir.

Partimiz ve mensuplarımız, içerisinde yaşadığımız coğrafyamızda binlerce yıldır verilen büyük mücadelenin bugünkü temsilcileridir. 15 Temmuz’da bir kez daha görülmüştür ki AK Parti’yi var eden ve yaşatan büyük ruh, Alparslan’ın Malazgirt’e gelişinden Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethine, Çanakkale’de ki ortaya konulan eşsiz savunmadan, İstiklal Harbi’ne ve 2023, 2053, 2071 hedeflerine giden kararlılık ve azimdir.

Bu dava bayrağı her daim göklerde en yukarılarda dalgalandırma mücadelesidir.

Bu vesileyle partimizin kuruluşunun 17. Yıldönümünü kutluyor, bu kutsal davaya emeği geçen her bir mensubumuza şükranlarımı sunuyor, aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden tüm dava arkadaşlarımızı da rahmet ve minnetle anıyorum.

Mustafa Savaş AK Parti Aydın Milletvekili  MKYK Üyesi

11Efeler Mahallesi Muhtar  Adayı Özgür Uludağ, 14 Ağustos Salı günü saat:10.30’da Didim Kaymakamı Mehmet Türköz’ü makamında ziyaret etti.

Sıcak sohbetin gerçekleştiği görüşmede Efeler Mahallesi MuhtarAdayı Özgür Uludağ, Didim Kaymakamı Mehmet Türköz’e kendisini tanıttıktan sonra neden muhtar  adayı olduğu ve seçilirse neleri gerçekleştireceğinden bahsetti.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz de Özgür Uludağ’a başarılar diledi. Görüşme, karşılıklı teşekkürlerin ardından sona erdi.

15Didim belediyesine bağlı Deniz Yıldızları Gündüz Bakımevi kışlık tarhanasını yaptı.

Yüksek oranda protein içeren tarhana çorbası, havaların soğuması beklenmeden Eylül menüsüne eklenerek servis edilecek. Gündüz bakımevi müdürü ve aynı zamanda beslenme uzmanı Selma Yanık; %14 ve üstü protein değerli un tarhanasını herkese tavsiye ettiklerini, önümüzdeki yıl da kızılcık meyvesi getirterek tarhanasını yapacaklarını, hem C vitamini yönünden hem de antioksodant olma özelliğinden dolayı bu meyveyi tercih ettiklerini söyledi. Hazır gıdalarla savaşın sağlıklı bir bünyeye sahip olmak için en iyi yol olduğunu söyleyen bakımevi müdürü Yanık, Çocukların yanı sıra, tüm hamile ve yaşlılarda da bu tip beslenmelere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

 

14 (1)Ayfer-Ercan Kahraman  çiftinin oğlu Hasan, hayatını Nilüfer-Özcan Uncular çiftinin kızı Selin. ile birleştirdi. Çiftin düğün merasimi Kale KIR. Düğün Salonunda yapıldı. Renkli görüntülerin ve geniş katılımın olduğu düğün merasiminde çiftin nikahını Didim Belediyesi Nikah Memuru kıydı. Nikah Memuru, nikah töreninde çifte uzun bir ömür diledi ve tebrik etti.
Kahraman aileleri düğün merasimine.katılanlarla yakından ilgilendi. Nikah töreninden sonra takı merasimi yapıldı. Geç saatlere kadar süren düğün merasimine katılanlar genç çifte takılarını taktılar ve doyasıya eğlendiler. Aileler, düğün merasiminde kendilerini yalnız bırakmayan dost ve akrabalarına teşekkür ettiler.

HABER:BAHRİ AŞIK

13Didim’de maddi hasarlı bir trafik kazası daha meydana geldi.
Manastır Caddesinde iki aracın çarpışması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybeden 09 NJ 345 Plakalı araç sürücüsü kenardaki  kaldırımı ve bahçe duvarını da aşarak, hanımeli Sitesinde bulunan bir yurttaşın bahçesine girdi. Bahçeye giren araç çekici yardımı  ile kaldırıldı.

HABER:BAHRİ AŞIK

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY