Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 643526Toplam ziyaretçi:
  • 95Bugün kü ziyaretçiler:
  • 638Dünkü ziyaretçiler:
  • 2Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

13hasan_saniCumhuriyet Halk Partisi belediye başkan adaylarından Hasan Sani Güneş, kısaca Özgeçmişi ile çalışma ve siyasi yaşamını anlatarak, hem kendini tanıtıyor hem de sizlere soruyor: HAZIR MISIN DİDİM ?

 

17-12001 krizinden sonra Hazine Müsteşarı olarak görev yapan CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’a göre, Türkiye ekonomisi “aşırı ısınmış” bir ekonomi olarak oldukça yüksek cari açık ve bütçe açığı vererek yüksek büyüme sağlıyor. Ancak artık bu yöntemle yüksek büyüme sağlama sürecinin sonuna gelindiğini anlatan Öztrak, “Ekonomiyi bir an önce soğutmak gerekiyor. 8 ay sonraki yerel seçim süreci nedeniyle, iktidar yine hormonlu büyüme için ekonomiyi ısıtmaya çalışırsa, korkarım çok kötü bir tablo ortaya çıkabilir” değerlendirmesinde bulundu.

19Buharkent’te vatandaşların talebi üzerine yapımına başlanan yağmur suyu menfez çalışmaları tamamlandı. Menderes Mahallesi İstiklal Caddesi’nde inşa edilen menfez, aşırı yağışlarda yaşanan su baskını ve sel sorununun önüne geçecek. Vatandaşlar yapılan menfezden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na taleplerini gerçekleştirdiği için teşekkür etti. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

18 (4) 18 (3) 18 (1)177 dönümlük Aydın Tekstil Alanı’nı uzun uğraşlar sonucunda 100 milyon liraya kamulaştırıp, 40 dönümünü hemen yeşil alan olarak vatandaşlara açan başkan Çerçioğlu, Aydınlılara büyük bir yeşil alan daha kazandırmış oldu. Aynı şekilde, vatandaşların isteklerini dinleyerek, Kuşadası’na da TARİŞ Alanı’nı kazandıran  Çerçioğlu, buranın kamulaştırılması için de 25 milyon liralık bir bütçe ayırdı.

Aydın Tekstil Alanı’ndaki fabrika binasının Aydın’ın en büyük ihtiyaçlarından olan fuar alanı olarak kullanılacağını söyleyen başkan Çerçioğlu “Aydın’ın fuar alanına ihtiyacı var; bunu Aydın’a kazandıracağız. Bu alanda bulunan tescilli binaları çok amaçlı salonlar, kafeteryalar olarak yeniden restore edeceğiz. Sportif faaliyetlerin yapılacağı sosyal mekânların da olacağı bu alanı, 1000 tescilli ağacın yanına bir o kadar daha ağaç dikerek Aydınlıların keyifle kullanacakları bir sosyal mekân haline getireceğiz “ dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

172017 yılında Türkiye’de lise ve üniversite dâhil olmak üzere 20 ila 34 yaş arası eğitim hayatını tamamlayan her 100 kişiden 61’inin iş bulduğu belirlendi.

PRNet, Avrupa ülkelerinde mezuniyet sonrası iş bulma oranları üzerine yapılan araştırmayı inceledi. Avrupa İstatistik Ofisi Eurostatverilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’de lise ve üniversite dâhil olmak üzere 20 ila 34 yaş arası eğitim hayatını tamamlayan her 100 kişiden 61’inin iş bulduğu belirlendi. Listenin başına ise yüzde 94,8 oran ile İzlanda’nın yerleştiği görüldü. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

CHP AYDIN SEÇİM VE HUKUK İŞLERİNDEN SORUMLU İL BAŞKAN YARDIMCISI SÜLEYMAN BÜLBÜL, CHP’DE İSTİKRAR VE ORTAK AKIL OLUŞTURULAMADIĞI İÇİN GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI (MEHMET BARLAS/AYDIN-İHA)

Bu Kanun teklifinde, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nda bir değişiklik var, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nda değişiklik var, 2692 sayılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Kanunu’nda, 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu’nda, jandarma vardiyayla ilgili, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nda değişiklik var, Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Millî İstihbarat Teşkilatı Kanunu’nda değişiklik var, Seferberlik ve Savaş Hâli Kanunu’nda değişiklik var, var oğlu var.

Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Millî İstihbarat Teşkilatı Kanunu’ndaki HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

12Aydın Emniyet Müdürlüğümüz Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince;  “Hükümlü veya tutuklunun kaçması, hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma” suçundan aranması olan O.D. ve “Dolandırıcılık” suçundan aranması bulunan A.D. isimli şahıs 12/07/2018 tarihinde gözaltına alınmış, 13/07/2018 tarihinde sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

AYDIN VALİLİĞİ

11Aydın Emniyet Müdürlüğümüz Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince;  13/07/2018 tarihinde evden hırsızlık olayında suçüstü yakalanan M.A.K. ve B.H. isimli şahıslara ait çantada yapılan aramada Sigsauer marka tabanca, 5 adet değişik marka ve modelde cep telefonu, 12 adet sikke ve 1 adet insan figürlü heykel ele geçirilmiştir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

10Akşener’in Ekonomi Danışmanı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz Türkiye Dayanışma Fonu konulu programda konuştu.
İşte Durmuş Yılmaz’ın konuşmasından satır başları…
Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Hazine’nin müşterek yürüttüğü çalışmanın özü şu: “Döviz borçları artık ödenemiyor. Kurların nerede duracağı belli değil. Her şok sonrası dolar 15-20 kuruş artıyor. En iyisi bankalardaki döviz hesapları için belirli bir kur rakamı belirleyelim. Parasını almak isteyene o kur üzerinden TL olarak ödeme yapalım. Yeni döviz almak isteyeni de kırk delikten geçirelim.” HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

13Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, bahar ve yaz aylarında etkili olan yağışların Didim’deki zeytinin verimini olumlu etkileyeceğini belirtti.

Gökdemir, Didim’de zeytin varlığı sayısının her geçen gün arttığını ve Didim’in bu anlamda iddialı ilçeler arasında yer aldığını ifade etti. Gökdemir yağmurların bu yıl yaz aylarına kadar devam etmesinin sulama anlamında zeytine büyük faydası olduğunu ifade ederek, “Bu yıl kalibre ve verim anlamında yüksek bir yıl olmasını bekliyoruz. Bu yıl zeytinlerimiz daha iri olursa kalibre de iyi olacak. Sofralık zeytin anlamında istenilen seviyeye ulaşmış olacağız. Kalibre yüksek olursa, pazarlama payını da etkiliyor. Şu an pamuğun durumu da ilçemizde iyi zeytinin de iyi; bu yıl üreticilerimiz açısında iyi ve verimli bir yıl olmasını bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

12DİDİM’DE ÇOK SAYIDA ESNAFA ÇOK YÜKSEK ORANDA CEZALAR YAZILDI.

BAZI KANUNLAR İLE 375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN” 11 Haziran 2013  Salı günü Resmi Gazetede yayımlandığında; perakende alkol satışı ve reklamlarına ilişkin yeni sınırlamalar getirilmişti.

Bu değişiklikle; “Alkollü içkilerin tüketilmek veya beraberinde götürülmek üzere 18 yaşını doldurmamış kişilere satılamayacağı, buna aykırı hareket edenlere para cezasının yanı sıra çocuğun sağlığının tehlikeye sokulması halinde, TCK’nın Sağlık için tehlikeli madde temini başlıklı 194. maddesi hükümleri uyarınca 1 yıla kadar hapis cezası verileceği, alkollü içkilerin işletme dışından görülecek şekilde perakende olarak satılamayacağı, alkollü içkilerin 22.00 ile 06.00 saatleri arasında perakende satışının yapılamayacağı ve uymayanlara 5 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar ceza verileceği…  belirtilmişti. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

11Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, Baro Saymanı Rabia Altuntaş Çiftçi, Didim Baro Temsilcisi Ali İhsan Aktimur ile birlikte Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ı makamında ziyaret etti.

Ege ve Marmara bölgesi Baro başkanları ile yönetim kurulu üyeleri 10,11, ve 12 ağustos 2018 tarihinde Didim’de buluşarak, Aguasis otelde hem çalışacaklar hem de dinlenecekler. Hukukçuların üç günlük çalışma ve değerlendirme buluşması öncesi ilçemize gelen Aydın Baro başkanı Avukat Gökhan Bozkurt, Belediye başkanı Ahmet Deniz Atabay’ı makamında ziyaret ederek,” üç gün Didim’in ve Didimlilerin konuğu olacağız. Sizlerden de destek istiyoruz” dedi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY