Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 626755Toplam ziyaretçi:
  • 26Bugün kü ziyaretçiler:
  • 501Dünkü ziyaretçiler:
  • 1Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

10 (2)MEDUSA HEYKELİ VE ENGELLİLER PLAJI AÇILIŞLARI GERÇEKLEŞTİ

22 Haziran Cuma günü Altınkum Yalı Caddesi’nde gerçekleşen açılışlara; Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve Didim halkının yanı sıra tatilci vatandaşlarımız da büyük ilgi gösterdi.

Sıcak havaya rağmen herkese katılımlarından dolayı teşekkür eden Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay; önemli bir tarihi geçmişe sahip olan Didim ilçesinde yaşamanın değerine vurgu yaptı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

SÜLEYMAN BÖCÜ7Takdir ettiğim, zeytinlik yapan vatandaşlarımızdan…

Yaşadığımız Didim’in iklim şartlarına ve toprak yapısına en uygun ağaçlar, benim şahsi görüşüme göre zeytin ağaçlarıdır. Pek çok vatandaşlarımızın zeytinlikler yapmaya teşebbüs ettikleri konusunda duyumlar alıyorum ve hepsini takdir ediyorum.

Yüce Allah hepsinden razı olsun, diktikleri ağaçları uzun ömürlü ve çok verimli olsun.

Süleyman Böcü kardeşimiz de eskiden beton köprü dediğimiz yörede satın aldığı yerlere zeytinlik yaptı. Zeytinler, çok iyi bir cins olan gemlik zeytini. Ağaçları yazın sulattırıyor.

Bu iş için de Hüseyin Durduran isimli çalışkan yapıya sahip olan bir kardeşimizi hem bekçi hem de ağaçların bakımı için uygun bir maaş vererek çalışmasına imkân sağlıyor.

“Ağaçların bilgesi, zeytindir kuşkusuz… En çelimsizi bile kendini kabul ettiren bir ağırbaşlılık, bir suskunluk içinde… Yaşlarını bilen yok. Roma’nın, Bizans’ın izlerin taşıyor bazıları… Zamanlar geçmiş, sahipler değişmiş ama onlar kendi ölümsüzlüklerinde… Gene kendi kendilerinin.”

MURAT KAFADAROĞLU

23Şehir hastanelerine hasta garantisi verdiğin zaman gideceğini anladım Recep bey…

Hastaları tedavi etmek dururken, “bu hastaneleri alın- size hasta sayısında da güvence veriyorum” diyerek adamlarına kıyak yaptın çünkü…

Sana  kızdığım halde garip biçimde şimdi  acıyorum da haline…

Sana kimseye nasip olmayan güç, kudret verdi bu millet…

Sonuca bak…

Oyları bile güvencede olmayan bu millet artık sana geleceğini  emanet eder mi?

Korku saldın her yana.. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1624 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde bütün ilçe nüfus müdürlükleri, 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle de sınavın yapılacağı Efeler(Merkez), Nazilli ve Söke İlçe Nüfus Müdürlükleri ortaya çıkabilecek olan acil kimlik kartı taleplerini karşılamak amacıyla bu tarihlere rastlayan hafta sonlarında açık bulundurulacaktır.

Ayrıca; T.C. Kimlik Kartını kaybeden veya yeniden çıkarmak isteyen seçmenler ile, 2018-YKS sınavına katılacak adaylardan kimlik kartı bedeli tahsilâtının yapılabilmesi için vergi dairesi veznelerinin; 23 – 24 Haziran 2018 ile 30 Haziran -1 Temmuz 2018 tarihlerinde  açık bulundurulacağı (http://www.gib.gov.tr/) bildirilmiştir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü

18 (2)18 (1)CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, miting katılımıyla İzmir’de destan yazdı.

Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen miting, AKP’nin İstanbul mitingine yanıt verir gibiydi.

Alan hazırlanırken, milyonlara hitap edebilecek bir ses sistemi düşünülmüştü. CHP’nin İzmir’de bugüne dek düzenlediği en geniş katılımlı miting denilebilir. Benzeri Cumhuriyet Mitingi’nde görüldü.

Saat 18.30’da başlayacağı belirtilen etkinlik, 19.30 gibi başladı. Platform arkasındaki deniz kenarı ambulans ve muharrem İnce’nin seçim otobüsü girişine ayrılmıştı. Miting alanında fenalaşan katılımcılar bu yol kullanılarak hastaneye taşındı.

İzmir polisi geniş güvenlik önlemi aldı. İnce’yi, Cumhurbaşkanı gibi karşılayıp, korudu. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Sky Go Extra

Sky Go Extra

TÜRKİYE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN CANLI VİDEO İZLEMEDE BİRİNCİ SIRADA

21 ülkeden 18 yaş üstü 4 bin 200 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’nin sosyal medyadan canlı video izlemede birinci sıraya oturduğu belirlendi.

Ajans Press, sosyal medya üzerinden canlı video izlenme oranları üzerine yapılan araştırmayı inceledi. Ajans Press’inInteractive Advertising Bureau (IAB) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 21 ülke arasında sosyal medyadan canlı video izlemede birinci sıraya oturduğu belirlendi. Avrupa’da ise kullanıcıların yüzde 70’i günde en az bir kere video izlerken, ülkemizde kullanıcıların yaklaşık 3’te 2’sinin günde en az bir kez video izlediği görüldü. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

2018.05.2018 tarihinde yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunla mükelleflerimize, başta vergi borçları olmak üzere kamuya ait borçların (motorlu taşıtlar vergisi, trafik para cezası, öğrenim ve katkı kredisi borçları dâhil) yapılandırılarak ödenmesinde kaçırılmaması gereken çok önemli kolaylıklar sunulmuştur. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

19Baro Saymanımız Seçim ve Sandık Güvenliği Merkezi Koordinatörümüz Av. Rabia Altuntaş Çiftçi Kuşadası Erkan Yücel Tiyatro Salonunda Baro Başkanımız Av. Gökhan Bozkurt’un ve Genel Sekreterimiz Av. İrem Bozkurt’un da katıldığı çalışmada, Avukatlara ve STK’lara Seçim Güvenliği hakkında eğitim vermiştir.

 

18Cumhuriyet Halk Partisi  Aydın İl başkanı Ali Çankır, 24 Haziran seçimlerinden sonra partisinin iktidara gelmesi durumunda, izleyecekleri tarım politikası hakkında bilgiler verdi. Çankır, AK Parti iktidarının özelleştirdiği ve kamuoyunu uzun süre meşgul eden şeker fabrikalarını geri alacaklarını açıkladı.

Milli ekonominin temelinin  tarım olduğuna dikkat çeken Ali Çankır, bu nedenle tarımda kalkınmaya önem verilmesi gerektiğini ifade etti. Günümüzde Türkiye’nin tarımda ithalatçı duruma düştüğünü söyleyen CHP’li başkanı çiftçilerin can damarı olan Toprak Mahsulleri Ofisi, Tariş, Et ve Süt Kurumu gibi kurumları yeniden ayağa kaldırarak işler hale getireceklerini söyledi. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

17Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz kursları devam ediyor. Bozdoğan ve Çine’de düzenlenen kurslarda onlarca çocuk yüzme öğreniyor.

Haftanın 5 günü düzenlenen yüzme kurslarında onlarca kursiyer bir taraftan yüzme öğrenirken bir taraftan da eğlenerek yaz tatillerini değerlendiriyorlar. 9-13 yaş arasındaki çocukların ücretsiz olarak katılabildikleri yüzme kursları sonbahara kadar devam edecek.

Çocuklar yakın zamanda açılacak olan Efeler’deki yüzme havuzundan da faydalanmaya başlayacaklar. Temmuz ayında ise Karacasu, Sultanhisar ve Söke ilçelerine büyükşehir belediyesi tarafından portatif havuzlar kurulacak. Çocukların ücretsiz olacak gelebilecekleri bu havuzlarda da yüzme öğrenmeleri sağlanacak. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

16“TEMA Vakfı, 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde EkoSiyaset 2018 Belgesi’ni hazırlayarak seçime katılan tüm siyasi partilerle paylaştı. Çevre ile ilgili konuların herkesi ilgilendirdiğine önemle vurgu yapan TEMA Vakfı, tüm siyasi partilere doğayı korumak üzere politikalar üretmeleri için çağrı yapıyor.

TEMA Vakfı, Eko Siyaset 2018 Belgesi’ni hazırlayarak seçimlere girecek tüm siyasi partilere iletti. Eko Siyaset 2018 Belgesi; toprak, tarım, gıda güvencesi, ormanlar, doğa koruma alanları, biyolojik çeşitlilik, su, iklim değişikliği, enerji politikaları, madencilik, mekansal planlama ve çevresel etki değerlendirmesi gibi konulara dikkat çekiyor. Bu kapsamda yapılması gerekenlerle ilgili hem siyasi partilere hem de seçmenlere yönelik önemli mesajlar içeriyor. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

15Haziran ayı itibarı ile sıcaklar kendisini iyiden iyiye belli etmeye başladı. Dünyaca ünlü Altınkum plajında da denize sıfır çadırlar kuruldu. Çok yakın bir zamanda Kulakçı koyunda olduğu gibi Altınkum plajına da 2+1 prefabrik evler  kurulursa, bu duruma  hiç şaşırmamalı.

HABER: MAHMUT ÇAKIR

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY