Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 465547Toplam ziyaretçi:
  • 266Bugün kü ziyaretçiler:
  • 136Dünkü ziyaretçiler:
  • 13Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

1312Didim’de 3 günlük Ramazan Bayramı dolayısıyla sahiller ve koylar doldu taştı. Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının 25 derece ölçüldüğü ilçede, vatandaşlar ve turistler sıcak havanın keyfini çıkardı. Altınkum Sahilini dolduran tatilciler, denize girerek serinledi. Altınkum Plajı’nda yer bulamayan bazı tatilciler, alternatif plajlara yönlendirildi.

 

Didim’e gelen ziyaretçiler,  ilçeyi hareketlendirdi. Bayram tatilinde Didim’deki oteller dolarken, turizm sezonuna kötü başlayan Didim’de, esnafın ve otelcilerin yüzü, bayram tatilini fırsat bilen yerli turistle gülerken;kalitenin çok düşük olması da üzdü. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

11Didim’de denizde erkek cesedi bulundu. Cesedin  kaybolan 77 yaşındaki Nazmi Dalgıç’a ait olduğu belirlendi.
Olay, Didim Mavişehir Mahallesi sahilinde  Denizin yüzeyinde bir kişinin hareketsiz olduğunu gören vatandaşların, durumu polise bildirmesiyle ortaya çıktı.. Bunun üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kıyıya getirilen kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Üzerinde dalgıç kıyafeti bulunduğu öğrenilen cesedin  kaybolan 77 yaşındaki Nazmi Dalgıç’a ait olduğu tespit edildi. Öte yandan Nazmi Dalgıç için kız kardeşi olan Hacer Bozdağ tarafından Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp bilgisinin verildiği öğrenildi.

HABER:BAHRİ AŞIK

20Didim protokolü, Ramazan Bayramı dolayısıyla Meandros Köy Sofrası’nda düzenlenen resmi bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Bayramlaşmaya katılanlara tatlı ve içecek ikram edildi.. Meandros Köy Sofrası’nda düzenlenen bayramlaşmaya Didim Kaymakamı İskender Yönden, İlçe Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürkan Kabakçı, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, Belediye Meclisi üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Bayram tebriklerinin ardından ikramlarda bulunuldu.
Törende herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Didim Kaymakamı İskender Yönden, “Bugün gerçekten ciddi bir katılım oldu. Bayramlaşmaya katılan tüm dostlara çok teşekkür ediyorum” dedi. Bayram tatili dolayısıyla ilçeye gelen ziyaretçi sayısının arttığını belirten Yönden, “İnşallah bu daha çok artar. Daha çok insan ve turist ilçemize gelir. Huzur ve rahatlık hep bizimle beraber olur. Umarım bu bayram şenliği yılsonuna kadar devam eder. Bundan önce biraz düşük olan turist potansiyelini de biraz daha artırır ve farklı noktalara getiririz diye düşünüyorum. Turizmin yanı sıra inşaat sektörü de ilçemiz için ciddi bir sektör haline geldi. Herkesin bayramı mübarek olsun. İnşallah daha nice bayramlara ve güzel günlere diyorum” ifadesini kullandı.

HABER:BAHRİ AŞIK

99Her yerde aynıdır eminim.Fakat Didim’de ayrı bir tuhaf yaşanıyor siyaset.Tuhaf derken,farklı olarak söz ediyorum.

Örneğin,genel anlamda bir tepki verilmesi gerekiyorsa,yerelde siyaset yapmış,ya da yapacak olanları göremezsiniz.

Siyaset derken,hep “seçimler” olarak algılanır ya.Ondan öyle söylüyorum.

Geçenlerde bir sevgili dostla konuşurken,”hocam artık emekli oldun,siyaset yapman gerekir” dedi bana. Sağolsun.Beni onore etti.

Sağolsun da ben sevineyim mi,üzüleyim mi bilemedim. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1Ellerinizden öperler, benim iki mahdumdan birisi yedi yıldır yurt dışında dolanıp duruyor. En son doktorasını yeni alacağı Macaristan’da eğleniyor. Bir hafta sonra Belgrad’a geçecekmiş. “Baba, ben burada iken bir gel de sana Budapeşte’yi gezdireyim” deyip duruyordu.

Sonunda ben de bu fırsatı kaçırmamak için apar topar, 19 Haziran pazartesi sabahı Pegasus uçağıyla Ankara’dan ayrıldım. Sabiha Gökçen Havaalanından Budapeşte yolcusu oldum. Gidiş dönüş uçak ücreti olarak 750 TL. verdim. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

16

14Ülkemizde 2017 yılı Mayıs ayında 116 558 konut satıldı

Aydın’da 2017 yılı Mayıs ayında 2 805 konut satıldı.

Denizli’de 2017 yılı Mayıs ayında 1 344 konut satıldı.

Muğla’da 2017 yılı Mayıs ayında 1 796 konut satıldı.

Yabancılara 2017 yılı Mayıs ayında 1 775 konut satışı gerçekleşti

Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %10,1 artarak 1 775 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Mayıs 2017’de ilk sırayı 530 konut satışı ile İstanbul aldı. İstanbul ilini sırasıyla 442 konut satışı ile Antalya, 123 konut satışı ile Trabzon, 120 konut satışı ile Bursa, 92 konut satışı ile Yalova ve 69 konut satışı ile Mersin izledi.

ARAPLAŞIYORUZ

 En çok satış Suudi Arabistan vatandaşlarına oldu

Mayıs ayında Suudi Arabistan vatandaşları Türkiye’den 285 konut satın aldı. Suudi Arabistan’ı sırasıyla, 277 konut ile Irak, 134 konut ile Rusya Federasyonu, 125 konut ile Kuveyt ve 70 konut ile Afganistan izledi.

 

13Su ürünleri üretimi 2016 yılında %12,4 azaldı
Su ürünleri üretimi 2016 yılında bir önceki yıla göre %12,4 azalarak 588 bin 715 ton olarak gerçekleşti. Üretimin %44,8’ini deniz balıkları, %6,4’ünü diğer deniz ürünleri, %5,8’ini iç su ürünleri ve %43’ünü yetiştiricilik ürünleri oluşturdu.

 

Su ürünleri avcılığı 2016 yılında %22,4 azalırken, yetiştiricilik %5,4 arttı
Avcılıkla yapılan üretim 335 bin 320 ton olurken, yetiştiricilik üretimi ise 253 bin 395 ton olarak gerçekleşti. Deniz ürünleri avcılığı bir önceki yıla göre %24,2, iç su ürünleri avcılığı %0,9 azaldı.
Yetiştiricilik üretiminin %40,1’i iç sularda, %59,9’u denizlerde gerçekleşti.
Deniz ürünleri avcılığı ile yapılan üretimde ilk sırayı %40,7’lik oran ile Doğu Karadeniz Bölgesi aldı. Bu bölgeyi %33,3 ile Batı Karadeniz, %11,5 ile Ege, %10,6 ile Marmara ve %3,9 ile Akdeniz Bölgesi izledi.

 

127020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 27 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 7020 sayılı Yeni Yapılandırma Kanunuyla; Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azaltılarak, Borçların taksitler halinde ödeye bilme imkanı getirilmiştir.

 

Yeni Yapılandırma Kanunu olan 7020 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen borçluların, 30 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvurmaları şart olup, bu sürenin uzatılmasına ilişkin Kanunda yetki bulunmadığından, sürenin uzaması söz konusu değildir. Bu nedenle, söz konusu Kanuna ilişkin başvuruların alınması sırasında, vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel yoğunluğun önlenmesi ve mükelleflerimize kolaylık sağlanması amacıyla 28 Haziran 2017 Çarşamba, 29 Haziran 2017 Perşembe ve 30 Haziran 2017 Cuma günü saat 23:59’a kadar Aydın il geneli tüm vergi daireleri/malmüdürlükleri açık bulundurulacaktır.

Tüm halkımıza duyurulur.

Cemil MÜSEVİTOĞLU – Aydın Vergi Dairesi Başkanı V.

 

12Emniyet Müdürlüğü olarak, Ramazan Bayramının huzur ve güven ortamında geçirilebilmesi, vatandaşlarımızın huzurunu bozacak davranışların men edilmesi ve bayram tatili süresince güvenlik ve asayişin sağlanması amacıyla;

Özellikle vatandaşlarımız yoğun olarak bulunduğu, alışveriş merkezleri, pazar yerleri,  park, bahçe, yeşil alan, mesire alanları, bankalar, kuyumcular vb. yerlerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacı ile yaya ve motorize ekip uygulamaları arttırılmış olup, sivil görev yapan birimlerimiz halkın yoğun olduğu bölgelerde görev ifa edecektir.

Şehirlerarası otogar, tren garı, bulvar, cadde, sokak ve ana arterlerde, şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarda oluşabilecek yoğunluklara karşı asayiş ve trafik yönünden kontroller arttırılmıştır. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

117020 SAYILI KANUN KAPSAMINDA DİDİM SGK MÜDÜRÜ ODA BAŞKANI YAŞAR PEKTAŞOĞLUNU ZİYARET EDEREK KANUN HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU. SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA BULUNAN 31.03.2017 TARİHİNDEN ÖNCEKİ BORÇLARIN YENİDEN 6-9-12 VE 18 EŞİT TAKSİTLER HALİNDE 30.06.2017 TARİHİNE KADAR SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARINA BAŞVURUDA BULUNARAK YAPILANDIRMA YAPABİLECEKLERDİR. PEŞİN ÖDEME YAPILMASI DURUMUNDA GECİKME CEZASI VE GECİKME ZAMMI GİBİ FERİ ALACAKLAR TERKİN EDİLECEKTİR. YAPILANDIRMAYLA BİRLİKTE 60 GÜNDEN FAZLA PRİM BORÇLARI BULUNMAMAK KAYDIYLA BORÇLARININ İLK TAKSİTİNİ ÖDEMELERİNDEN SONRA EŞ VE ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE SAĞLIK HİZMETLERİNDEN FAYDALANMAYA BAŞLAYACAKLARDIR.

11Saygıdeğerler hemşehrilerim;

Bizlere sabretmeyi ve insanî erdemleri daha güçlü şekilde yaşamamızı öğreten yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü ve paylaşmanın en üst seviyeye ulaştığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği, manevi iklimi en samimi şekilde yaşadığımız Ramazan-ı Şerif’i huzur içinde idrak ederek ulaştığımız Ramazan Bayramını karşılamanın sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevincini yaşadığımız Ramazan bayramında, anne ve babalarımıza, büyüklerimize, yakınlarımıza, komşularımıza, her biri birer kahramanlık ve fedakârlık abidesi olan şehitlerimizin, yakınlarına ve gazilerimize yapacağımız her ziyaret gönüllerimizi birleştirecek bayrama ayrı bir anlam katacaktır.

Bayram ziyareti için yola çıkan tüm vatandaşlarımızın, trafik kurallarına riayet etmelerini, dikkatli şekilde araç kullanmalarını önemle rica ediyoruz.

Bu duygularla;

Tüm vatandaşlarımızın Ramazan bayramını tebrik ediyor, bayramın, Ülkemize ve milletimize, gönül coğrafyamıza, bütün insanlığa, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum.

Mehmet Erdem -AK Parti Aydın Milletvekili

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

KIYIDA YAŞAM DERGİMİZ

kiyidayasamdergi

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP