Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 611711Toplam ziyaretçi:
  • 19Bugün kü ziyaretçiler:
  • 362Dünkü ziyaretçiler:
  • 2Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

21 (4)Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu, Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğünün işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Triatlon yarışmaları 27 Mayıs Pazar günü yapılacak

Sahip olduğu eşsiz doğal güzellikleri ile Türkiye’nin Turizm incisi Didim’de yapılacak Triatlon yarışlarına; Türkiye Triatlon Federasyonu adına Kurul Üyeleri, hakemler, antrenörler sporcular yer alacak. Aynı gün dereceye giren sporcular için madalya töreni gerçekleştirilecek.

Yarışmalar kapsamında düzenlenecek olan Halk Triatlonuna vatandaşlarda katılabilecek katılmak isteyen vatandaşların kayıt formu ve sağlık raporu ile başvurmaları gerekmektedir.

 

1 (2)Zeki Sarıhan

(Bu vaazlar akla, mantığa, bilime aykırı görüşler içermez. Din, dil, ırk, mezhep ve cins farkı gözetmez. Kalp ve beyin sağlığına uygundur. Sorulara ve eleştiriye açıktır.)                                                                 

Ey insanlar!

Farkında değil misiniz, toplumumuz ahlaki yönden batıyor!

Bir toplum içinde kişilerin uymak zorunda oldukları davranış biçimleri ve kuralları”na ahlak diyoruz.

ahlak Uzun bir tarihi süreç içinden süzülüp geldikleri, herkes tarafından kabul gördükleri için toplumu bir arada tutar. Ortak değerleri kalmamış toplumlar çökmeye, çözülüp dağılmaya mahkûmdur.

Hangi davranışların iyi, hangilerinin kötü olduğu, zaman içinde toplumlarla birlikte değişir.  Toplumdan topluma da bu konuda farklı değerler vardır. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

145 (1)24 Haziran seçimleri için partilerin milletvekili adayları belli oldu…

Listelere çok farklı yönlerden eleştiriler yönetildi ve yönetilmeye de devam ediyor.

Özellikle CHP listeleri, partili olan ve olmayan çok geniş kesimden eleştiri alıyor…

CHP, her şeye rağmen geçmişte uyguladığı önseçimlerle en demokratik parti konumundayken; seçimin erkene alınmasıyla zaman açısından önseçimlerin yapılamaması nedeniyle mevcut CHP yönetimi tüm adayları belirlemiş oldu…

Listeler bana göre de sürprizlerle doluydu… Partinin çalışkan milletvekillerinin liste dışı kalmasına ben de şaşırdım. Haluk Pekşen, Barış Yarkadaş, Eren Erdem, İlhan Cihaner, Fikri Sağlar gibi… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

21 (2)Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu iftar sofralarında vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Koçarlı’nın Çakırbeyli Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen başkan Çerçioğlu yoğun ilgiyle karşılandı. Vatandaşların ramazan ayını kutlayan başkan Çerçioğlu vatandaşlarla birlikte iftarını açtı. Başkan Çerçioğlu büyükşehir belediyesinin Aydın’ın dört bir tarafında iftar sofralarında vatandaşlarla buluşmaya devam edeceğini söyledi. Çakırbeyli’de iftarın yanı sıra bazı yarışmalar düzenlenerek çocuklar da mutlu edildi.

Başkan Çerçioğlu: Ramazan sağlık, mutluluk, huzur getirsin HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

20 (2)İl genelinde altyapı çalışmalarına hız veren Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri vatandaşların talepleri doğrultusunda ciddi projelere imza atıyor. Yatırımların yoğun olarak sürdüğü ilçelerin başında gelen Buharkent’te vatandaşların talebi üzerine başlatılan yağmur suyu menfez yapımı çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Menderes Mahallesi’nde aşırı yağışlarda yaşanan su baskını ve sel sorununun çözülmesi talebini değerlendiren ekipler, vakit kaybetmeden harekete geçerek menfez çalışması başlattı. Çalışmalar önemli ölçüde tamamlanırken menfezin kısa zamanda hizmete sunulması hedefleniyor. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

19İçme suyu yeterliliğini sağlamak ve özellikle yaz aylarında yaşanması muhtemel su sorunlarını önlemek için ASKİ ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İl genelinde borulardan kaynaklı su kayıp kaçaklarını önleme çalışmaları devam ederken bir diğer önemli çalışma ise su kaynaklarında gerçekleştiriliyor.  Ekipler, önemli bir kısmı dağlık ve yüksek kesimlerde yer alan su kaynaklarında canlandırma çalışması yapıyor. Son olarak Sultanhisar ilçesine bağlı Malgaçemir Mahallesi mevkiinde kaynak canlandırma çalışması gerçekleştiren ekipler su debisini önemli ölçüde artırdı. Mahallenin talebi üzerine vakit kaybetmeden başlatılan çalışma ile su yeterliliğinin sağlanması hedefleniyor. İl genelinde sondaj ve drenaj çalışmalarına devam eden ekipler su sorunu yaşanmaması için yoğun program uyguluyor.

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU  “YATIRIMLARIMIZ SÜRECEK” HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

18İYİ Parti’nin Aydın ilk sıra Milletvekili Adayı emekli Büyükelçi Aydın Adnan SEZGİN, 13 Temmuz 1956 tarihinde Aydın Efeler’de Cuma Mahallesi’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara ve Paris’te tamamladı, ardından Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite öğrenimini Hacettepe Üniversitesi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünde tamamlayan Aydın Adnan SEZGİN, Paris Pantheon-Assas Üniversitesi’nde Ekonomi ve Uygarlıklar alanında yüksek lisans yaptı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

17Büyük Menderes Nehri’nde toplu balık ölümleri endişe yarattı. İnceleme başlatılan balık ölümlerinin zirai ilaçlardan kaynaklandığı üzerinde durulduğu bildirildi.

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinden doğup Denizli’den geçerek Aydın’a ulaşan Büyük Menderes Nehri’nde, toplu balık ölümleri yaşanmaya başladı. Nehrin Balat Mahallesi yakınlarındaki bölümünde çok sayıda balık kıyıya vurdu.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aktaş, “Her yıl bu bölgede bu tür balık ölümleri yaşanıyor. O bölgede tarım çok fazla olduğu için zirai ilaçlardan nehirdeki balıkların zehirlendiğini  düşünüyoruz. Bununla ilgili gerekli çalışmalarımız sürüyor” dedi.

16Tarım Bakanı Fakıbaba, “Bu yıl 16 bin 733 genç çiftçimize 503 milyon lira hibe vereceğiz” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, yazılı açıklamasında, genç çiftçi projelerine 30’ar bin lira hibe verilmesini öngören Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programına bu yıl da devam edildiğini belirtti. Genç çiftçi proje başvurularının, illerde vali veya vali yardımcısı başkanlığında kurulan “İl Proje Değerlendirme Komisyonları” tarafından sonuçlandırıldığını ifade eden Fakıbaba, 23-29 Mayıs 2018 tarihlerinde asil listelerin ilan edileceğini bildirdi.

“16 BİN 733 GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE VERİLECEK” HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

22 (2)Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı yol şube ekipleri, Kuşadası Davutlar Mahallesi’ni yaza hazırlıyor. Sahil siteleri mevkisindeki Adnan Kahveci, Orhan Gazi, Ahmet Yesevi ve Mustafa Erdoğan caddelerinin yenilenmesiyle ilgili vatandaşların talebine kayıtsız kalmayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bölgede çalışma başlattı.

Sevgi Plajı’ndaki hazırlıklar bitmek üzere

Diğer taraftan büyükşehir belediyesi ekipleri Kuşadası’nın en büyük halk plajlarından biri olan Sevgi Plajı’ndaki çalışmalarına da devam ediyor. Halkın en çok tercih ettiği plajların başında gelen Davutlar’daki Sevgi Plajı, halkın tatilini temiz, sağlıklı ve güven içerisinde yapabilmesi için temizlenirken, plajdaki kumlar taş ve çöplerden arındırılıyor. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

4010- 16 Mayıs Engelliler Haftasında Altınkum’da düzenlemiş olduğumuz 1001 metre farkındalık kahvaltısı , kortej  ve hafta boyunca devam eden diğer etkinliklerimizde yardım ve desteklerini esirgemeyen ;

Didim Kaymakamı Sayın Mehmet TÜRKÖZ’e

Telgraflarıyla bizleri onurlandıran CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Sayın Bülent TEZCAN’a

CHP Aydın Milletvekili Sayın  Prof.Dr.  Metin Lütfü Baydar’a

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem ÇERÇİOĞLU’na

Didim Belediye Başkanı Sayın A. Deniz ATABAY’a

Didim Garnizon Komutanı Sayın Çetin GÜLSEVEN’e

Didim Emniyet Müdürü Sayın Serkan DEMİRCİOĞLU’na HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

15İşçi ve işveren arasındaki en büyük aracı kurum olan İŞKUR, işsizliğin yoğun olduğu yerlerde “Toplum Yararına Program” ile geçici olarak 5 bin işçi istihdam edecek.

Bu program kapsamında şu anda 11 ilde 5 bin 53 kişiye iş imkanı sunuyor. Başvurular 26 Mayıs’ta bitecek. Programa “esube.iskur.gov.tr’ sitesinden veya İŞKUR şubesinden başvurulabiliyor. Bu programla alınan işçiler sınavsız olarak noter kurasıyla belirleniyor.

ASGARİ ÜCRET VERİLECEK

İşçiler çevre temizliği, altyapı, park düzenleme ve ağaçlandırma gibi alanlarda çalıştırılıyor. Programa katılmak için;işkur’a kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak ve açık öğretim hariç öğrenci olmamak gerekiyor. Çalışma süresi 9 aya kadar sürüyor. Haftalık çalışma süresi ise 45 saatle sınırlı. İşçilere 1603 lira, yani asgari ücret veriliyor. Ayrıca vergi ve primleri devlet karşılıyor.

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY