Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

ÖZGÜRSES HAFTADA

.

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 552063Toplam ziyaretçi:
  • 446Bugün kü ziyaretçiler:
  • 616Dünkü ziyaretçiler:
  • 11Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

11Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından başlayan çalışmalarda uzun süredir bakımı yapılmayan ve eskiyen 30 yıllık borular Köşk Gazi Mustafa Kemal Caddesi’nde sergilendi.

Aski ekiplerinin yaptığı hat çalışmasından çıkan borular, Köşk halkının yıllardır pas tutmuş borulardan su içtiğini gözler önüne serdi. Ayrıca Aski ekiplerinin çalışmalarda kullandığı temiz ve sağlam borularda eski boruların yanında sergilendi.

CHP Köşk İlçe Başkanı Mehmet Güldenk, Büyükşehir ekiplerinin aralıksız çalıştığını ifade ederek, “Ķöşk ilçemiz Özlem başkanla hizmet görmeye başladı. Bugüne kadar köşk halkının nasıl paslı borulardan su içtiği ortaya çıktı. Büyükşehir ekipleri gerekli çalışmaları zaten yapıyor. Özlem başkan bütün ilçelere eşit mesafede hizmet götürüyor. Kendisine Köşk halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

13DİFTAD. G.S.K. DERNEĞİ Basınla İlk Tanışma Kahvaltısıyla Biraraya GELDi.
Yenimahalle 819. Sok. No: 3/22 Adresinde Hizmet veren DİFDAT G,S.K Folklör Derneği. Basın mensuplarına sabah kahvaltısı verdi.2017 yılının Aralık ayında kurulan ANADOLU SEVDAMIZ , diyerek yola çıkan DİFDAT Didim Folklör Turizm ve araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği.eşsiz ve emsalsiz yurdumuzun her köşesine ayrı bir motif içeren kültürel değerlerini ve onun kopmaz bir parçası olan Halk Oyunlarını araştırma yayma.yaşatma öz değerlerinden ayrılmayan oluşum sebepleri ile birlikte ,gelecek nesillere aktarmayı temel amaç edinmektedir,Hiçbir siyasi görüş ayırımı yapmaksızın,değişik yaş kategorilerinde onlarca kursiyer ile Halk Oyunları Tiyatro,Drama,Modern dans,Satranç,ve çeşitli branşlarda faaliyet gösterecek olan DİFTAD,faaliyet gösterdiği tüm alanlarda başarıyı hedefleyen lider spor kulübü olmak için çalışacak. 7’den 77’ye kültürümüzü yaymayı hedefleyen
dernek başkanı ve halk oyunları genel koordinatörü Belgin Ece EŞKİNAT.
Usta Eğitici Cemil EREN ve Sinan CETİN  yeni bir oluşumla yeni kadrosuyla hizmet verecek.

HABER:BAHRİ AŞIK

14Masterler Milli Takımında Didimli sporcu yer alacak

Ege grubu lideri, Didim Masterler takımı orta saha oyuncusu ve aynı zamanda belediye personeli Mehmet Özdemir, Bartın’da Şehit Uğur Akyer ve tüm şehitlerimiz için düzenlenen organizasyonda Türkiye Masterler ve Veteranlar Milli Takım aday kadrosuna davet edilmiştir. Kendisine ve milli takımımıza başarılar dileriz.

 

145 (1)Kimya dersinden geçerli notu zor aldı . “Kuduz aşısını” buldu. (Louıs Pasteur)

Şişkoydu, yaramazdı, dört yaşına kadar konuşamadı, yedi yaşına kadar okuyamadı. İzafiyet teorisinin formülünü yazdı. (Albert Einstein)

Bir öğretmeni tarafından , kabiliyetsiz olarak değerlendirildi. Üç bin maddeyi deneyerek ampulü buldu. (Thomas Edison)

Babası tarafından umutsuz vaka olarak nitelendirildi. Tüm zamanların en ünlü bestecisi oldu. (Beethoven)

İlkokulda ders notları zayıftı. Bir ağacın altında düşünürken, başına bir elma düştü ve yerçekimi kanunu keşfetti. (Isaak Newton)

İlkokulda sınıfta kaldı. Bir süre kötü alışkanlıklara bulaştı. İngiltere’nin Başbakanı oldu. (Wınston Churchıll)

Diğer taraftan Ali’nin: HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

1 (2)Zeki Sarıhan

Türkiye’nin bütün gericileri, İslamcısı, milliyetçisi, Osmanlıcısı birleşin. Devletin içine sızarak, toplumun kılcal damarlarına girerek, devletin başına geçerek epey mesafe almıştınız. Ama eğer birleşmezseniz ipin ucu elden kaçabilir.  Alttan alta homurtuların yükseldiğini işitiyor olmalısınız. Gün sizin güçlerinizi birleştirme ve iktidara sülük gibi yapışma gününüzdür.

Zira yüz elli yılda bir ayağınıza gelen böyle bir fırsatı bir daha yakalamanız güçtür.

Silah tutanlar emrinizdedir, terazileri tutanlar sizin gözlerinizin içine bakıyor! Paraların efendileri bir sözünüzü iki etmiyor. Nice babayiğit kalemşorlar her gün sizin ne kadar haklı olduğunuz konusunda kalem oynatıyor. Renkli camlardan sabah, öğlen, akşam ve gece sizinkiler halka parmak sallayıp duruyor. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

99Anlamakta gerçekten sıkıntı çektiğimiz şeyler oluyor. Neredeyse her gün “cibilliyetinden” başlayıp hakaretlere varan sözler söyleyeceksiniz,sonra da bu partinin bir il başkanı için “Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti” ne hale geldi diyeceksiniz.

Sanırsınız ki o güne değin hep övdüler.

28 Mayıs 2013’te daha önce çıkarılan yasalarla ilgili,”iki tane ayyaş” diyerek aşağılayan ve her seferinde her türlü olumsuzluğun üstüne yıkılmaya çalışıldığı,”cibilliyetini bildikleri” partiye bir sahip çıkmalar…

Anladık tamam.Politika yapılıyor.Ama bu kadarına pes kardeşim.

Canan Kaftancıoğlu korkuttu evet. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

12Ailemizin yeri doldurulamaz büyüğü, Zeynep Dönmez’in Eşi; İzzet, Bülent Dönmez ve Sevgi Samuray’in Babası; küçük, büyük herkesin Mehmet Amcası & Babası

MEHMET DONMEZ

14 Ocak 2018 tarihinde vefat etmiştir.

Bu zor günlerimizde bizleri yalnız bırakmayarak acımızı paylaşan, arayarak bize ulaşan başsağlığı dileyen, tüm dost ve akrabalarımıza teşekkür ederiz.

Babamızın tedavisi süresince sürekli bizimle olan Egemed Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Atik, Hastane Müdürü Cengiz Bayar,Uzman Dr. Murat Kaya ve  isimsiz kahraman saglık personelinin ve idarecilerin Didim Belediye Baskani Deniz Atabay’a , Didim Belediye’sinin desteğine ,katkısı olan bütün herkese TEŞEKKÜR EDİYOR ve sadece acı günlerimizde değil her zaman böyle birlik ve beraberlik içinde olmayı diliyoruz.

DÖNMEZ AİLESÍ ve ORACLE TURİZM İNŞAAT A.Ş

H

H

Didimli gazeteci çift İlknur-Kemal Etleç, sahibi oldukları Rehber Gazetesi’nin yeni yerinin açılışını yaptı. Açılışa Didim’in tanınmış isimlerinin olduğu seçkin bir davetli katılımı oldu. Açılışı; 21 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan seçimlerde yeniden başkan adayı olan Didim Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Didim’in efsane gazetecisi Bahri Aşık ve Didim Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Eser yaptı. Etleç çiftine Didim’deki gazetecilik yaşamlarında başarılar diliyoruz.

Haber: Mehmet Sarışın

10Bölgemizde Fırtına ve Yağışlı Havanın Etkili Olması Bekleniyor!

 

Bugün (17.01.2018 Çarşamba) ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde etkisini arttırması beklenen rüzgarın, akşam saatlerinden sonra bölgemizde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışla birlikte güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına(60-80 km/saat) şeklinde esmesi, 18.01.2018 Perşembe günü sabah erken saatlerde kıyı kesimlerden başlayarak öğle saatlerine kadar bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına (60-80 km/saat , ve yerel olarak 100 km/saat ) şeklinde esmesi bekleniyor.
Rüzgarın kuzey yönlerden esmeye başlaması ve atmosferdeki genel soğumayla birlikte yağışların yarın öğle saatlerinden itibaren bölgemizin iç ve kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

145 (1)Vicdan kavramı günlük yaşamda sıklıkla kullandığımız bir kavramdır.Vicdanlı, vicdansız, vicdan muhasebesi, vicdanın sesi, kamusal vicdan, vicdan azabı, vicdanına havale etmek, vicdanı sızlamak, vicdanı elvermek, vicdanı çürümek, elini vicdanına koymak, vicdan genişliği, eğitilmiş vicdan,  kullanılmayan vicdan, vicdan azabıyla yanıp tutuşmak, vicdanın körelmesi gibi…Bunun yanında atasözlerinde ve veciz sözlerde de vicdan kavramı önemli yer tutar. Bunlardan da birkaç örnek vermek istiyorum.

*Hayatta daima gerçekleri savun ! Takdir eden olmazsa bile, vicdanına hesap vermekten kutulursun. CheGuevera

* Vicdanı tertemizdi zira onu hiç kullanmamıştı ! Stanislaw Lee

*Kötü bir işin en gizli şahidi, vicdanımızdır. H.z. Ömer

*İradene hakim ol fakat vicdanına esir ol. Aristoteles HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

411 (2)Zeki Sarıhan

Eğitimde niteliğin gitgide düştüğü genel bir kanıdır. Ben kendimi bildim bileli, özellikle 1980’den sonra bu yaygın bir kanıdır. Öğrencilerimizin uluslararası değerlendirmelerdeki başarılarının oldukça geride kaldığı zaten yıllardır yazılıyor.

Eğitimin niteliği acaba neden düşük? 1980’lerde politikacılar bunu geçim sıkıntısı nedeniyle öğretmenlerin ek iş yapmak zorumda kalmasına, böylece öğrencilerine zaman ayıramamasına bağlıyorlardı. Bu adeta bir ezber haline gelmişti. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

C

C

İlimizin işgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek veya ettirmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde politikalar oluşturmak, plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı  Kadri KABAK, ADÜ Genel Sekreter Vekili Yar. Doç. Dr. Mustafa ASLAN, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi TERZİ, İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdür V. Tunay ÇOBAN, İl Ticaret Müdürü Şeref YAZICI, , İl GEKA Aydın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Armağan AYDIN, İl Ticaret Odası Başkanı Hakan ÜLKEN, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus ŞAHİN, İl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Selahittin ÇETİNDOĞAN, İşçi Konfederasyonu (Türk-İş) Temsilcisi Mustafa AYDIN, Hak- İş Sendikaları Konfederasyonu Temsilcisi (HAK-İŞ) Osman COŞKUN, İşveren Konfederasyonu Temsilcisi (TİSK) Gülay KORKMAZ, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi Aydın Sakatlar Derneği Şube Başkanı Ayşe HIŞIL CINGIT’ın katılımıyla Aydın ili “İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu” 2018 yılı 1. Olağan Toplantısı, 18.01.2018 tarihinde saat 10.00’da Valilik Toplantı Salonunda yapılacaktır.

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı  Kadri KABAK’ın da toplantıya katılacak olması toplantıya ilgiyi daha da arttırdı. Zira Kadri Kabak’ın Ak parti Didim belediye başkan adayı olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

 

 

 

 

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

KIYIDA YAŞAM DERGİMİZ

kiyidayasamdergi

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY