Didim Özgürses Gazetesi | Bağımsız Günlük Siyasi Gazete

Arşiv

firma-ekle

İstatistikler

  • 658695Toplam ziyaretçi:
  • 78Bugün kü ziyaretçiler:
  • 501Dünkü ziyaretçiler:
  • 2Online olan ziyatçiler:

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

TURGAY ELÇİOlası işten atmalara karşı işten çıkarmaların yasaklandığı ilan edilmelidir.

Türkiye’deki ekonomik krizin hukuk ve demokrasi krizinden bağımsız olmadığı görülmelidir. Tek adam rejimi sürekli kriz hali demektir. Cumhuriyet rejimi demokratikleşmediği sürece bir kriz bitse de yeni krizler yaşanacaktır. Kapitalizmin kendisi krizlere gebedir ve nihai krizi çöküştür. Emekçiler çöküşün altında kalmamak için sınıfsal mücadeleyi yükseltecektir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

yazarrrBelediyenin katkılarıyla düzenlenen 14. Altınkum Yazarlar Festivali sona erdi. Didim Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 14. Altınkum Yazarlar Festivali sona erdi. Festivalin son gününde Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli, Azmi Eriş ve Gülsüm Öze ile yerel yazarlar kitaplarını imzaladı.

Yalı caddesinde gerçekleşen festivalin son gününde Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli, Azmi Eriş ve Gülsüm Öze ile yerel yazarlar kitaplarını imzaladı. Özellikle Hüsnü Mahalli’ye ilginin yoğun olduğu görülürken, yazar kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

YEMEK YEMEYE GÜNDE ORTALAMA 1 SAAT 58 DAKİKA AYIRIYORUZGünlük olarak yemek yemeye ne kadar süre ayırdığımıza dair son veriler incelendiğinde, Türkiye’nin günlük yemeğe ayırdığı sürenin ortalama 1 saat 58 dakika olduğu anlaşıldı.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press,  Avrupa ülkelerinde günlük yemek için ortalama ne kadar zaman harcandığına dair yapılan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in  Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin günlük yemek için ayırdığı sürenin ortalama 1 saat 58 dakika olduğu anlaşıldı. İstatistikler, Türkiye’nin yemek için ayırdığı sürenin diğer ülkelere kıyasla ortalama bir değerde olduğunun göstergesi sayıldı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

10 (1) 10 (2)Didim Belediyesi 23. Barış Şenlikleri için 15 Ağustos Çarşamba günü Didim belediyesi Meclis Salonunda Didim’de bulunan STK’lar ile bir toplantı düzenledi. Toplantıya Didim belediye Başkanı A.Deniz Atabay ve Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu da katıldı. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

19Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Aydın’da sanata ve spora verdiği destek günden güne büyüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz boyunca düzenlenen sanat ve spor kurslarına katılan kursiyerler, düzenlenen etkinliklerle hünerlerini sergiledi.

Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde açılan sergide resimden sanatsal tasarımlara kadar çeşitli dallarda eserlerini sergileyen kursiyerler kendilerine bu imkânı veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ettiler. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

  1. 18Kuruluş İzinleri ve Belgelendirme İşlemleri

Temmuz ayı içerisinde Müdürlüğümüzce 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu kapsamında 132 adet firmaya yeni Sanayi Sicil Belgesi düzenlenmiş, 3 adet Sanayi Sicil Belgesi değişikliği yapılmış, 30 firmanın Sanayi Sicil Belgesi iptal edilmiş olup, 21 firmanın Sanayi Sicil Belgesinin  “vizesi” yapılmıştır.

5 adet firmanın işyeri, sanayi sicil kapsamında incelenmiştir. HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

17Aydın Yaz Spor Okullarında 14.541 Sporcu İle Türkiye 4’üncü sıradadır.

Aydın’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarına bu yıl 14.541 gencimiz spora teşvik edilerek sağlıklı ve bilinçli bir nesil yetiştirilmesine zemin hazırlanmaktadır. Bu rakam ile Türkiye’de tüm illerin arasından 4’üncü sırada yer almaktadır, HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

16İşsizlik oranı %9,7 seviyesinde gerçekleşti  
Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2018 yılı Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 89 bin kişi azalarak 3 milyon 136 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 0,5 puanlık azalış ile %9,7 seviyesinde gerçekleşti. Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 0,6 puanlık azalış ile %11,6 olarak tahmin edildi. Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 2 puanlık azalış ile %17,8 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 0,5 puanlık azalış ile %9,9 olarak gerçekleşti.   HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

10Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği halk konserleri ile her gün başka bir yerde vatandaşları müzikle buluşturmaya devam ediyor. “Halk Konserleri” programı kapsamında dün akşam Didim’in Akbük Mahallesi’nde düzenlenen konserde Didimliler müziğe doydu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Orkestrası’yla Efe Dumancı’nın sahneye çıktığı ve yediden yetmişe yüzlerce vatandaşın katıldığı gecede, Dumancı sevilen şarkılarla Didimlileri coşturdu.

Geçirdikleri keyifli gece için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür eden Didimliler konserde gönüllerince şarkı söyleyip dans ettiler.

Mahalleler başta olmak üzere Aydın’ın bütün ilçelerinde birçok noktada yıl boyunca her gün devam edecek olan konserlerin bir diğeri yarın akşam Söke Güllübahçe Park Düğün Salonu önünde düzenlenecek. Tüm Sökelileri konsere beklediklerini söyleyen başkan Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Aydınlıları müzikle buluşturmaya devam edeceğini belirtti.

 

14Mavi-beyazlı yönetim sezon başında transfer edilen stoper Ceyhun Güven ile ailevi nedenlerle yollarını ayırırken yerine ise Yeni Malatyaspor’dan 21 yaşındaki Diyar Uykur’u takıma kazandırdı. Mavi-beyazlı yönetim ayrıca 2 kalecinin ardından takıma 18 yaşındaki Enes Çapar’ı da transfer ederek kaleci sayısını 3’e çıkardı.
Öte yandan çalışmalarını aralıksız sürdüren Didim Belediye spor’da bayram tatili 20 Ağustos’ta başlayacak. 4 gün tatil yapacak albatroslar 24 Ağustos’ta toplanacak. Didim’de 2 günlük çalışmanın ardından mavi beyazlı ekip 26 Ağustos’ta 8 günlük kamp için Afyon’a gidecek.

13İntihar eden şahıs duyarlı sürücü sayesinde bulundu
Didim-Akbük yolu üzerindeki koruluklarda kendini asarak intihar etmiş halde bir ceset bulundu. Üzerinde kimlik çıkmayan erkek şahsın kimliğinin belirlenmesi için çalışma yapılırken; ceset Didim Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Olay; Didim-Akbük yolu üzerin bulunan ağaçlık bir alanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; yol üzerinde seyir halindeki aracın şoförü aracını yol kenarına park etti. İhtiyaç için duran şoför, ağaçta asılı halde bir ceset fark etti. Duyarlı vatandaş konuyu polise bildirdi. Olay yerine gelen Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemede şahsın hayatını kaybettiğini tespit etti.
Ağaca asılı halde bulunan cesedin uzun süredir orada olduğu tahmin edilirken, cesedin üzerinden ise kimlik çıkmadığı öğrenildi. Didim Cumhuriyet Savcılığının incelemesinin ardından ceset Didim Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı

HABER:BAHRİ AŞIK

 12 Her yıl olduğu gibi bu yılda  kurban bayramında deri toplama faaliyetinde bulunacak olan THK Didim Şubesi için Şube Başkanı Mehmet Emin TURAL  “Kurban Bayramı’nın milletimize  ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesi ”  dileğiyle şu açıklamayı yaptı:

     “2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ve ilgili makamlardan alınan olur ile bu yılda Kurban derisi toplacağız. THK Kurban Derisi Toplama Merkezimiz Didim Cumartesi Pazar yerinde olacak (otogar yanı).  Ayrıca halkımız, kestikleri kurbanlarının derilerini kesim yerlerindeki Türk Hava Kurumu deri toplama görevlileri  ile Türk Hava Kurumu’nun gezici araçlarındaki görevlilerine makbuz karşılığında teslim edebilirler. Derilerini veremeyen vatandaşlarımız  içinde   0 256 811 10 20 numaralı telefonumuz ile yardımcı olacağız.”

     Havaların sıcak olması nedeni ile kurban kesen vatandaşlarımızın  kurban derilerini  tuzlayıp, yün kısmı dışarıda kalacak şekilde  teslim edilinceye kadar gölgelik bir yerde muhafaza etmeleri  hem çevre sağlığı hem de milli servetimiz olan derilerin bozulmaması açısından önem arz etmektedir.

 

 

Bu alana Reklam Verebilirsiniz DİDİM ÖZGÜRSES GAZETESİ Telefon: 0 533 591 72 59

Çizerimiz

Mehmet TEVLİM

Köşe Yazarlarımız

Erdoğan ŞAHİN

Kaya ÇETİN

Cengiz KOÇ

Mustafa ÖGE

Bülent ELDEN

Aydın KÜÇÜKAL

Zeki SARIHAN

Doğan GÜNEŞ

Yunus LENGERANLI

Özgür YAVUZYILMAZ

PROF. DR. AYDIN FINDIKÇI

Murat KAFADAROĞLU
Adnan GÜRKAN
Zeynep KULAKÇI
Şükrü KUNDAKÇI
Haydar PINARBAŞI
Hüseyin ÖZALP
Türker ERTUNCAY