Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

D.T.O’DAN SİGORTACILIK HAKKINDA TALEP

D.T.O’DAN SİGORTACILIK HAKKINDA TALEP

Didim Ticaret Odası Sigortacılık sektöründe asgari komisyon bedeli oranının yükseltilmesi hakkında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığına, ilgili mercilere iletilmek üzere başvuruda bulundu.

 Sayın Başkanım,  

Tüm dünya ülkelerini saran koronavirüs salgını ülkemizi de etkisi altına almış ve pekçok sektörümüz bu salgından olumsuz etkilenmiştir. Söz konusu salgının getirdiği olumsuz koşullar nedeniyle zor durumda olan sektörlerden birisi de Sigortacılık hizmetleridir. 

Hali hazırda yürürlükte olan mevzuat dâhilinde faaliyet gösteren üyelerimiz müşterilerine vermiş oldukları Araç Trafik Sigorta Hizmeti karşılığında yine ilgili mevzuatta yer alan hükümler doğrultusunda toplam poliçe bedelinin asgari oranı olan %10’unu alabilmektedir. Gerek küresel ölçekli yaşanan ekonomik çalkantılar gerekse pandemi sebebiyle portföyü gün geçtikçe azalan sektör mensubu üyelerimiz ofis kirası, sgk, vergi, elektrik, su ve personel gideri gibi pek çok sabit maliyetini karşılamakta zorlanmakta ve kapanma noktasına gelmektedir. Bu sebeple sektörün ayakta kalabilmesi için başta komisyon oranlarının yükseltilmesi olmak üzere pek çok konuda yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulmaktadır. 

Üyelerimizin sorunlarına kayıtsız kalmayan şahsınız başta olmak üzere Birliğimize her zaman müteşekkiriz. Söz konusu sektörümüzün ayakta kalabilmesi için yürürlükte olan asgari komisyon bedeli oranının yükseltilmesi noktasında gerekli yasal düzenlemelerin yapılabilmesi için şahsınızın önderliğinde ilgili sektör meclisimiz ve Birlik birimlerimizin girişimlerde bulunmasını arz ederiz. 

Saygılarımızla                                                                                                                                                                                                                                              

HİLMİ ERBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı 

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!