Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

D.T.O ÇALIŞMA BAKANLIĞI TOPLANTISINA KATILDI

D.T.O ÇALIŞMA BAKANLIĞI TOPLANTISINA KATILDI

Didim Ticaret Odası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in STK ve İş Dünyası Buluşmasına Katıldı 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve Ak Parti Aydın milletvekilleri Aydın’da sivil toplum kuruluşu ve iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.  

Toplantıya Didim Ticaret Odası adına Başkan Hilmi Erbaş ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Kartal katıldı.  

Ak Parti İl Başkanı Ömer Özmen’in selamlama konuşması ile başlayan toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Ak Parti Hükümetinin çalışmaları, dış politika ve ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulundu.  

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sivil toplumun önemi ve Ülkemizin demokratikleşmesine katkısını yakın tarihten örnekler vererek anlattı. Türkiye’nin ilerlemesinde demokratikleşme, kalkınma, sanayileşme, birlik ve dayanışmanın önemini vurguladı.  

Toplu sözleşme uygulayan iş yerlerine beyaz bayrak vererek farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyen Bilgin, bunun turizmde mavi bayrak gibi olacağını, iş yerinin; düzgün, hakkaniyetli, örgütlü, sendikalı bir işyeri olduğunu ifade edeceğini söyledi. Sendikalaşmanın güçlenmesinin gelir dağılımında adaleti ve hakkaniyetli paylaşımı sağlayacağını söyledi.  

Toplantının devamında STK ve iş dünyası temsilcileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e sorular yöneltti.   

Toplantı sonunda Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Kartal Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a ilçeye araç muayene istasyonu kazandırılması için hazırlanan raporu sundu. 

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI