Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

AYDEM VE GEDİZ PERAKENDE,E-MAKBUZ UYGULAMASINA GEÇTİ

 AYDEM VE GEDİZ PERAKENDE,E-MAKBUZ UYGULAMASINA GEÇTİ

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, müşterileri için büyük kolaylık sağlayacak e-makbuz uygulamasına geçti.Buuygulama sayesinde,veznelerde yapılan ödemeler sonrasında fatura ödeme belgesinisms ve e-posta yolu ile e-makbuz olarak almayı tercih eden müşteriler, kağıt tüketimini azaltarak daha yeşil bir yaşamı destekleyebilecek.

Aydem Perakende ve Gediz Perakende’de vezne ödeme işlemleri esnasında müşteri bilgilerinin doğrulanması ve ödeme makbuzlarının dijital ortamda müşterilere gönderim sürecine ilişkin geliştirmeler tamamlandı. E-makbuz uygulamasıyla vezne ödeme işlemleri sonrasında müşterilere, kağıt makbuz yerine dijital olarak e-makbuz içeren sms ve e-postagönderilecek. Aydem Perakende ve Gediz Perakende  bu uygulamanın devamında e-makbuz tercihi yapan her 20 müşteri için Ege Orman Vakfı’na birfidan bağışlayacak.

Serdar Marangoz,“Daha Yeşil Bir Dünya içi E-Makbuzu Seçin”

Söz konusu yenilikle,e-makbuzları müşterilere doğrudansms ve e-posta yoluyla ileterek veri güvenliğisağlandığının altını çizen Aydem Perakende ve Gediz Perakende Genel Müdürü Serdar Marangoz, konu ile ilgili görüşlerini şu şekilde aktardı: “Fiziksel olarak veznelerden ödeme yapan müşterilerimize yılda yaklaşık 100 bin adetkağıt makbuz veriyoruz. Bu makbuzların kullanımı bir yandan ormanlarımıza zarar verirken bir yandan da verinin kontrolü anlamında müşterilerimiz için sorun oluşturuyor. Dijitalleşme adına büyük bir adım daha atmış olduğumuz bu uygulama, müşterilerimizin hayatlarını oldukça kolaylaştıracak. Kağıt makbuz yerine e-makbuz almayı tercih eden müşterilerimiz,dijital ortamda evraklarına erişebilecek. Ayrıca tüm e-makbuzları, sms ve e-postaüzerinden takip edecek, ihtiyaç olması durumunda geçmiş makbuzlarına dijital ortamda kolaylıkla ulaşabilecek.”Marangoz sözlerine şu şekilde devam etti:“Daha yeşil bir dünya için müşterilerimizi vezne ödemelerinde e-makbuz seçeneğine davet ediyoruz. Bu seçimi yapan her 20 müşterimiz için Ege Orman Vakfı’na birfidanbağışlama kararı alarak ilk adımı biz atıyoruz. Tüm müşterilerimizin e-makbuz uygulamasını tercih etmesi durumunda, hep birlikte doğaya 5 bin ağaç daha kazandırmış olacağız.”

 

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI