Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

ULUSAL EĞİTİM DERNEĞİ, BİLGİ EDİNMEK İSTEDİ

ULUSAL EĞİTİM DERNEĞİ, BİLGİ EDİNMEK İSTEDİ

Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) İşbirliği Protokolü gereği İzmir’de okullara 842 imam, hatip, kuran kursu öğreticisi, vaiz ve din hizmetleri uzmanı görevlendirildi.

Ulusal Eğitim Derneği, 2023/2223 dosya no (Muhabere Dosyası) ile yürütmenin durdurulması istemli davayı 07.09.2023 tarihinde açtı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bakanlıklar ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan ÇEDES için ‘’Proje kapsamında okullarımıza Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından herhangi bir personel görevlendirilmesi, atanması, protokol gereğince mümkün değildir.’’ dediğine göre; İzmir’de 842 okula atanan din görevlisi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İzmir Müftülüğü arasında yapılan işbirliği projesine göre mi yapıldı? sorusunu akla getiriyor.

Konunun takipçisi olan Ulusal Eğitim Derneği, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu gereği, dilekçelerini İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Bölge Adliye Mahkemesi içindeki PTT’den 15.09.2023 tarihinde taahhütlü mektup ile gönderdi.

Gönderilen dilekçe; düzenlenecek kurs programının içerikleri, görevlendirilen manevi danışmanların, pedagojik formasyona sahip olup olmadıkları, hangi görevleri yerine getirecekleri, MEB’in ÇEDES projesi kapsamında yapmayı düşündüğü etkinlikleri neden tek başına, bakanlık bünyesindeki öğretmenlerle yapmak istemediğini, uygulama aşamasında kurs programlarının denetiminin nasıl ve hangi yollarla yapılacağını, projenin başarı veya başarısızlığının hangi kriterlere göre ölçüleceğini sorularınıiçermektedir.

Tüm Yargı Der Genel Başkanı Yetiş Kaya, ÇEDES ile ilgili yargı işlemlerinde, Ulusal Eğitim Derneği yöneticilerini yalnız bırakmadı.

Haber : Osman Gazi Oktay

 

 

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI