Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

DİDİM ENGELSİZ HAFTASI 2. İMZA GÜNLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

                   DİDİM ENGELSİZ HAFTASI 2. İMZA GÜNLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

      Özgürses-Özel Haber (A.Gençli): Pandemi nedeniyle geçen yıl ertelenen 10-16 Mayıs Dünya  Engelliler Haftası etkinlikleri, Didim ve Yöresi Engelliler Derneği tarafından,  bu yıl yeniden düzenlendi. Bir hafta sürecek olan etkinliklerin başlamasıyla, engelliler el emeği sergi stantları Altınkum Yalı caddesinde renkli görüntüler oluşturdu.

      Önceki yıl olduğu gibi,Yazarlar Festival standında Didimli şair ve yazarların katılımıyla  “Engelsiz Haftası 2. İmza Günleri”  gerçekleştiriliyor. Kitapseverlerin yoğun ilgisini gören imza günlerine, Didimli yazar ve şairler; Nevin Işık, Zeynep Eman, Deniz Süheyla Ergüler. Halil Arık, Zeynep Batımor, Bülent Nizam, Yıldız Karina Üzüm, Ali Gençli, Hanife Pehlivan, Azize Çiftçi, M.Bedri Yalçın ve Kevser Akın katılıyor. İmza günleri bir hafta sürecek.

      Engelsiz Festivali ile ilgili olarak bir açıklama yapan Dernek Başkanı, Bedri Altıntaş; “ Etkinliklerde engelli kardeşlerimizle bir araya gelip olumlu bir sinerji oluşturmayı, kermes süresince hemşerilerimizde  engellilerle ilgili  farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz.” dedi.
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!