Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

TCDD ARAZİSİ LİMAK’A TESLİM

TCDD ARAZİSİ LİMAK’A TESLİM

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in kararıyla TCDD’nin İskenderun Garı arazisi, Beşli Çete içerisinde yer alan Limak Holding’e tahsis edildi.

İskenderun Kaymakamlığı, “Limak Holding’in işlettiği İskenderun Limanı’nın hemen bitişiğinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İskenderun Garı arazisinin 15 bin 700 metrekarelik bölümünün Limak’a tahsis edilmesine” karar verdi. Limak’ın TCDD arazisini depremzede personellerine konteyner kent kurmak için

talep ettiği belirtildi. Ancak bu Limak’ın TCDD arazisini ne zamana kadar kullanacağına ilişkin bir süre belirlenmemesi de dikkat çekti.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Genel Sekreteri İsmail Özdemir, yaptığı

değerlendirmede, “Bu şirketler şimdiye kadar hep kamu arazilerine çöktüler. Şimdi de insanların acısından faydalanıp bu araziye giriyorlar. Limak’ın daha sonra TCDD arazisinden çıkıp çıkmayacağı da meçhul ve geçmişte buna benzer olaylara da tanık olduk" dedi.

Prefabrik Bina Talebi

Özdemir, "Depremzedelere konteyner kentler resmi kurumlar tarafından kurulmalı. Ancak depremin üzerinden çok uzun bir süre geçmesine rağmen iktidar hâlâ konteyner ve çadır sorununu çözemedi” diye konuştu. Özdemir, iklim itibarıyla bölgenin ısınacağını da kaydederek şu ifadeleri kullandı: “Oradaki arkadaşlarımızın ve TCDD çalışanlarının prefabrik bina talebi var. Depremzedelere konutlar bizzat kamunun uhdesinde yapılmalı. Bu devletin sorumluluğudur. Fakat görünen o ki insanlar acılarıyla baş başa bırakılıyor. Son olarak sel felaketi yaşandı ama bakan ‘15 insanımızı kaybettik fakat toprak da suya doydu’ dedi. Böyle siyasetçilerden ne beklenebilir? Üzüntülü ve endişeliyiz. İktidarı felaketler karşısında yetersiz buluyoruz.”
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI