Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

CUMHURİYETİMİZİN 100 YILI KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 100 YILI KUTLU OLSUN

Cumhuriyet ile birlikte kadın erkek eşitliği, özgürlük ve demokrasi gibi çağdaş kavramlar hayatımıza girdi ve Anadolu’nun bir köyünde bir kasabasında doğan bir vatandaşımızın da fırsat eşitliği ve adalet sayesinde Doktor, Avukat, Mühendis ve hatta Cumhurbaşkanı olabilmesinin önü açıldı. Çünkü Cumhuriyet, fırsat eşitliği demekti, çünkü Cumhuriyet özgürlük, eşitlik, adalet ve fikirlerini beyan etme özgürlüğü demekti. Halkın kendi kendisini yönetmesi, yöneticilerini eşitlik dahilinde seçebilmesi demekti. Bugün Türk Milleti için Cumhuriyet, Atamızın bize sunduğu en büyük nimettir.

Atalarımızın Kurtuluş Savaşı’ndaki fedakarlıkları ve yüksek çabaları ile kavuştuğumuz Cumhuriyet, Türk Kadını ile, Türk Genci ile, Türk Milleti ile ayaktadır. Türk insanı, geçmişini unutmadan, Cumhuriyet’i kuranlara ve yüceltenlere şükran ve minnet duyarak, geleceğe emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

 Hangi durumda olursak olalım, umutsuzluğa ve karamsarlığa kapılmadan bu aydınlık yolda ilerleyecek ve bize verilen emanete sahip çıkacağız.

Cumhuriyetimizin 100 yılı kutlu olsun.

EVREN KAMACI – KAMACI PETROL

 

 

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI