Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

DİDİM’DE OTO VE MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKALANDI

DİDİM’DE OTO VE MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKALANDI

Didim Asayiş Büro Amirliğince Fevzipaşa Mahallesinde  meydana gelen Oto Hırsızlığı ve Motosiklet hırsızlıkları ile ilgili ekiplerimizin yapmış olduğu titiz çalışma sonucunda Nazkent ve Çağan sitelerinde site sakinlerinden olmayan beş şahsın dolaştığı tespit edilerek, yapılan çalışmada şahısların; A.T., M.T.E., E.A.Ö., S.Ç. ve E.Ç. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir. Nazkent Sitesi,  Çağan Sitesi ve bu mevkideki tüm kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu yapılan titiz çalışmalar neticesi çalınan otomobil içerisinde otomobili çalan şahıslar ile birlikte yakalanmıştır. Yine şüpheli şahısların beyanları doğrultusuna çalınan motosiklette temin edilmiştir.

         Şüpheli şahıslarla yapılan mülakatta Fevzipaşa Mahallesine motosiklet çalmak amacıyla gittikleri keşif sırasında  Nazkent sitesinden çalınan otoyu, Çağan Sitesinden çalınan motosikleti görünce ikiye ayrılarak M.T.E. ile E.A.Ö. motosiklet hırsızlığını gerçekleştirdiği; A.T.  isimli şahsın otoyu kapısını tornavida ile açıp  düz kontak yaparak  çalarken S.Ç. ve E.Ç. isimli şahısların gözcülük yaptığı anlaşılmıştır.

         Çalınan oto ve motosiklet sahiplerine teslim edilmiştir

         Beş şüpheli gözaltına alınarak sevk edildikleri adli mercilerce A.T., M.T.E. tutuklanarak cezaevine teslim edilerek,  diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest kalmıştır Kamuoyuna duyurulur.

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!