Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

Aydın’da Trafik Güvenliğinin Nisan Ayı Değerlendirmesi

Aydın’da Trafik Güvenliğinin Nisan Ayı Değerlendirmesi

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Nisan  ayı içerisinde toplam 140.485 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 15.190 araca 7.911.847,00 TL para cezası tatbik edilmiştir.

Nisan ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 239 sürücü ve 1.070 araç trafikten men edilmiş, 177 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2021 Nisan ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 199 maddi hasarlı, 233 yaralamalı ve 2 ölümlü olmak üzere toplam 434 trafik kazası meydana gelmiştir.

Bu kazalarda toplam 306 vatandaşımız yaralanmış, 2 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi  telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                                                       

AYDIN VALİLİĞİ                                                                                                                                       

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI