Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

AYDIN’DA TRAFİK GÜVENLİĞİNİN EYLÜL AYI DEĞERLENDİRMESİ

AYDIN’DA TRAFİK GÜVENLİĞİNİN  EYLÜL AYI DEĞERLENDİRMESİ

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Eylül ayı içerisinde toplam 175.565 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 20.084 araca 10.975.908 TL para cezası tatbik edilmiştir.

Ağustos ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 252 sürücü ve 1170 araç trafikten men edilmiş, 441 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2021 Eylül ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 373 maddi hasarlı, 399 yaralamalı ve 9 ölümlü olmak üzere toplam 781 trafik kazası meydana gelmiştir.

Bu kazalarda toplam 523 vatandaşımız yaralanmış, 9 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

AYDIN VALİLİĞİ                                                                                                                                       

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!