Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

AYDIN’DA TRAFİK GÜVENLİĞİ

AYDIN’DA TRAFİK GÜVENLİĞİ

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2022 yılı Temmuz ayı içerisinde toplam 186.391araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 23.730araca 15.290.362 TL para cezası tatbik edilmiştir.

Temmuzayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 243sürücü ve1017araç trafikten men edilmiş,428sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2022 Temmuz ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam370maddi hasarlı,449yaralamalı ve 3ölümlü olmak üzere toplam822trafik kazası meydana gelmiştir.

Bu kazalarda toplam 645 vatandaşımız yaralanmış, 3 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                                     AYDIN VALİLİĞİ                                                                                                                                       

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!