Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

AYDIN’DA TRAFİK GÜVENLİĞİ

AYDIN’DA TRAFİK GÜVENLİĞİ

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2022 yılı Nisanayıiçerisinde toplam 189.355araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 22.652araca 14.809.271 TL para cezası tatbik edilmiştir.

Nisanayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 303sürücü ve1243araç trafikten men edilmiş,198sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2022 Nisan ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam242 maddi hasarlı, 288yaralamalı ve 2ölümlü olmak üzere toplam532trafik kazası meydana gelmiştir.

Bu kazalarda toplam 380vatandaşımız yaralanmış, 2vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                                     AYDIN VALİLİĞİ                                                                                                                                       

 

 

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI