Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

EĞİTİM ŞART

EĞİTİM ŞART

 “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve sefalete terk eder”  Mustafa Kemal Atatürk

Çocuklarımız bizim umudumuz, geleceğimiz ve bu ülkenin gerçek sahipleridir. Onların sağlığını, huzurunu ve iyi bir geleceğe sahip olmasını güvence altına almak temel insanlık görevimizdir. Bu konuda biz kendimize ve ekibimize güveniyoruz. Eğitim kurumlarımızın başarısı da ortadadır. Ancak,eğitim hayatın her alanında şarttır.

“İnsan eğitilmesi zorunlu olan tek yaratıktır.” Demiş;  (lmmanuel Kant)

Çağımız bilgi, teknoloji ve her anlamda eğitim çağıdır. Kişi ancak eğitim görürse hayatı kolaylaşır ve güzelleşir. Eğitim öğrencilere saygıyla başlar.  Çocukluk çağında başlar ama ölene kadar sürer.

Bir yıl sonrasıysa düşündüğün, tohum ek. Ağaç dik, on yıl sonrasıysa tasarladığın, ama düşünüyorsan yüz yıl ötesini, halkı eğit o zaman…

 Bir kez tohum ekersen, bir kez ürün alırsın, Bir kez ağaç dikersen, on kez ürün alırsın, yüz kez olur bu ürün, eğitirsen toplumu. Birisine bir balık versen, doyar bir defa; balık tutmayı öğret, doysun ömür boyunca. Demiş -Kuan Tzu

Ülkemizin en büyük sorunları arasında ilk sırada eğitim yer alıyor. Eğitim politikaları Atatürk İlke ve Devrimleri, cumhuriyetin, çağdaş, demokratik, laik, bilimsel ve fırsat eşitliği ilkesine dayalı bir anlayışla yeniden yapılandırılmalıdır.

Eğitim, gerçeklerin öğretilmesi değildir. Düşünmek için aklın eğitilmesidirDemiş -Albert Einstein

 Güzel günler göreceğiz çocuklar; diyebilmek için çocuklarımıza çok iyi bir eğitim vermek zorundayız. Güzel günler kendiliğinden gelmez. Bu nedenle eğitim şart.

Tüm eğitim camiasının, öğretmen ve öğrencilerimizin 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılını kutluyor; başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

DİDİM SINAV EĞİTİM KURUMLARI  KURUCU MÜDÜRÜ HALİS CANPOLAT

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI